מתנה לארדואן לרגל חגי ישראל

החקלאים זועמים על ההחלטה לאפשר יבוא עגבניות מטורקיה לקראת החגים, חרף העובדה שלא צפוי מחסור בהן. ח"כ סיידה: עגבניות של ארס ושנאה

ערוץ 7 , י"א באלול תשע"ח | עודכן: 16:00

עגבניות
עגבניות
צילום: אורן נחשון. פלאש 90

בכירים בענף החקלאות זועמים על ההחלטה האוטומטית שתאפשר ייבוא עגבניות מטורקיה לישראל בתקופת החגים, למרות שלא צפוי כלל מחסור של הירק בישראל.

גורמים בענף כינו את מהלך פתיחת מכסות ייבוא העגבניות ללא מכס, שפועל אוטומטית לקראת החגים, כ"מתנה לנשיא טורקיה ארדואן לרגל חגי ישראל".

החקלאים פנו באחרונה לשר האוצר וביקשו לבטל את הנוהג, שנקבע לפני שנים אחדות כשאכן הורגש מחסור בעגבניות, אך השר לא נענה לדרישה.

ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני), יו"ר השדולה החקלאית בכנסת, הגיב ליוזמה לייבא עגבניות לקראת תקופת החגים.

"הייבוא של העגבניות בימים אלו ולקראת תקופת החגים הוא מהלך שגוי שאין לו כל הצדקה, מהלך שלא ישפיע על יוקר המחייה ולא יוריד את המחיר לצרכן", אמר ברושי.

לדבריו, "לא חסרות עגבניות מתוצרת הארץ באיכות טובה ובמחיר סביר ולכן אני קורא לשרי האוצר והחקלאות לעצור באופן מיידי את הייבוא הפרוע , שמהווה איום ממשי על המשך קיומו של ענף הירקות בישראל. על הממשלה לשמור ולסייע לחקלאות הישראלית תמיד ובעת הזו בפרט".

ח"כ דני סיידה (ש"ס) אמר כי "מוסיפים חטא על פשע. עגבניות של ארס ושנאה מארצו של הצורר ארדואן. שדוחף תומך מעודד וממן את הטרור מעזה ומלבנון נגדנו".

"אני מסמיק מכעס יותר מהעגבניות הטורקיות לנוכח האיוולת הנוספת של משרד החקלאות ביבוא זה שהורס את פרנסתם של המגדלים הן בעוטף עזה והן בכל הארץ. להסיר את החרפה הזאת מהמדפים מיד", דברי ח"כ סיידה.