משקיעים בטכנולוגיות ייצור מתקדמות

משרד הכלכלה יקצה 52 מיליון שקלים להטמעת טכנולוגיות אלה בתעשייה בכל רחבי הארץ.

ערוץ 7 , י"א באלול תשע"ח

משקיעים בטכנולוגיות ייצור מתקדמות-ערוץ 7
אלי כהן
צילום: דוברות משרד הכלכלה

משרד הכלכלה יקצה 52 מיליון שקלים לתכנית להטמעת טכנולוגיות ייצור מתקדם בתעשייה בכל רחבי הארץ.

מרבית התעשייה הישראלית מורגלת בתהליכי תכנון וייצור בשיטות קונבנציונליות המובילים בין היתר, לפריון נמוך, העברת היצור למדינות בהן היצור מתבצע על ידי עובדים בשכר נמוך, חוסר יכולת להתמודד "בזמן אמת" עם השונות והתנודות בביקוש, וחוסר היכולת להתמודד עם תהליכי הגלובליזציה.

בהתאם לכך, גובשה הוראת מנכ"ל שנועדה לסייע בהטמעת טכנולוגיות ייצור מתקדם במפעל או בקו ייצור במפעל לצורך שיפור התוצאות העסקיות של המפעל בכל רחבי הארץ.

אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה, מסביר כי "השקעה בייצור מתקדם היא כלי נוסף במסגרת פעולות משרד הכלכלה להעלאת הפריון, שיפור כושר התחרות של התעשייה הישראלית, העלאת הרווחיות ורמת השכר של העובדים ולצמיחה מחודשת של התעשייה, הגדלת הייצור ושיפור החוסן של הכלכלה בישראל".

נחום איצקוביץ, מנהל הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה, מוסיף כי "המסלול החדש המקדם ייצור מתקדם מאפשר למפעלי התעשייה הרגילים לבצע קפיצת מדרגה בתהליכי הייצור שלהם. זוהי הזדמנות נדירה, שכן המסלול מיועד גם למפעלי התעשייה ברחבי המדינה כולה, וגם אין כאן דרישות לייצוא הקיימות במסלולי חוק עידוד. מפעלים אשר יעברו לייצור מתקדם יפתחו יכולות להתמודדות עם תחרות ויעצימו את יכולתם לשרוד בגלי השינויים העוברים כעת על התעשייה. אני קורא ומבקש מהתעשיינים שרוצים ויכולים, להעז ולהיכנס לתהליך של ייצור מתקדם, אנו נסייע כמיטב יכולתנו".