אחינועם ניני נגד "בידור בשטחים"

''אני בעד לנסוע לשטחים כדי לדבר אך לבדר זה משהו מטעה", אמרה הזמרת בעקבות הקריאה בשמאל הקיצוני לבטל הופעה של ברי סחרוף בהר חברון

ערוץ 7 , י"א באלול תשע"ח

אחינועם ניני נגד "בידור בשטחים"-ערוץ 7
אחינועם ניני
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

ארגוני שמאל קיצוני קוראים לזמר ברי סחרוף לבטל את הופעתו בסוף החודש במועצה האזורית הר חברון, אך בינתיים ההופעה מתקיימת כמתוכנן וצפויים להשתתף בה אלפי תושבים.

הזמרת אחינועם ניני, אשת שמאל, התייחסה לסערה בראיון לרדיו 103FM. "שמעתי על הסיפור הזה הבוקר כשהתבקשתי להגיב. אני לא מעוניינת להטיף מוסר לאף אחד וכל אחד צריך לפעול לפי מצפונו.

"לפי גישתי במקום שנוי במחלוקת שעדיין לא בגבולותיה המוכרים של מדינת ישראל ועדיין גרים בו מיליוני בני אדם משוללי זכויות, לעת עתה זה לא המקום לבדר. אני בעד לנסוע לשטחים כדי לדבר אך לבדר זה משהו אחר ומטעה".

על מחאות ה-BDS והקריאה של זמרים כמו רוג'ר ווטרס להחרים את מדינת ישראל אמרה ניני כי "יש הבדל בין מדינת ישראל לשטחים. יש את מדינת ישראל בגבולותיה המוכרים ויש את השטחים הכבושים שאנשים עדיין חיים שם תחת משטר צבאי. אני נגד החרם, ה-BDS הוא דבר לא חכם, לא נכון ולא אפקטיבי.

''מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית שיש בה עשרות אנשים שפועלים למען השלום ולא נכון להחרים אותה. מצד שני ראוי לדעתי האישית להתייחס אחרת לשטחים הכבושים", טענה ניני.

ראש מועצת הר חברון, יוחאי דמרי, סיפר כי "ביהודה ושומרון חיים כמיליון ערבים שלא חיים תחת כיבוש מאז הסכמי אוסלו. האחריות היא על הרשות הפלסטינית. יש להם המנון, שפה, ממשלה שדואגת להם לבריאות, כלכלה, חינוך ועוד. הם בונים בתים היכן שהם רוצים ואם אנחנו רוצים או לא יש שם מדינה. אני בעד להכיל את הריבונות על שטחי C כדי לספק שירותים גם למיעוט הערבי שיחיה שם".

"בהר חברון חיים תושבים, אזרחי מדינת ישראל, ובין היתר מקבלים שירותי תרבות מהמועצה. הופיעו כאן שלומי שבת, מירי מסיקה וגם ברי סחרוף עתיד להגיע", הוסיף דמרי.