אדלסון
אדלסוןצילום: רויטרס

המיליארדר היהודי-אמריקני שלדון אדלסון תרם 25 מיליון דולר לארגון רפובליקני במאמץ למנוע ניצחונות של המפלגה הדמוקרטית בבחירות לקונגרס בנובמבר, בהן צפויה התחזקות של המפלגה הדמוקרטית.

לפי אתר "פוליטיקו", הסכום מהווה יותר ממחצית התקציב של הארגון, הקרוי ה-Senate Leadership Fund. ארגון זה משקיע במסעי הבחירות של רפובליקנים אשר מתמודדים לסנאט בסבב הבחירות הקרוב.

בבחירות אמצע הקדנציה, אשר נערכות שנתיים לאחר בחירת הנשיא, עומדים לבחירה שליש מתוך 100 הסנאטורים – כלומר, 33 או 34 מושבים בסנאט – וכל חברי בית הנבחרים. מצבם של הרפובליקנים בסנאט עדין במיוחד, ודי בכמה הפסדים לדמוקרטים כדי ליטול מהרפובליקנים את הרוב שם.

בחודש מאי תרם אדלסון 30 מיליון דולר לארגון רפובליקני אחר, ה-Congressional Leadership Fund, אשר מסייע למאמצי הבחירות של הרפובליקנים בבית הנבחרים.

סוכנות הידיעות JTA דיווחה כי אדלסון גם תרם אלפי דולרים למסעי הבחירות של חמישה מועמדים רפובליקניים שהתנגדו לעסקת הגרעין עם איראן: הסנטורים דין הלר מנבאדה, ברברה קומסטוק מווירג'יניה, מימי וולטרס מקליפורניה ומיה לאב מיוטה, והמועמד קרסנט הרדי מהמחוז ה-4 בנבאדה.