תהילה פרידמן
תהילה פרידמן צילום: חזקי ברוך

הרב יעקב אריאל,
הרב יהושע שפירא,
הרב ד"ר רצון ערוסי,
הרב מנחם בורשטיין,
הרב יגאל קמינצקי,
הרב יהודה הלוי עמיחי,
הרב אליקים לבנון,
הרב ד"ר מרדכי הלפרין,
הרב אברהם וסרמן,

חברי הנהלת ארגון חותם

חודש אלול הגיע וקול השופר מלווה אותנו בסיום תפילת השחר עוד מעט נתחיל גם אנו לומר סליחות. רוח התשובה כבר נמצאת באוויר.

מתוך שכך ברור לנו שאתם עסוקים כעת בלימוד בחודש אלול ולפיכך לא נתתם דעתכם לשימוש הרע שעושים בשמכם במסע הפגיעה האישית שמוביל הארגון שאתם משמשים כהנהלתו.

דווקא אתם שכל אחד מכם, בזמן אחר נפגע מאד משקרים וחצאי אמיתות שנאמרו עליו בכלי התקשורת, איש איש בזמנו ובמקומו, אתם שסבלתם מהסתות שונות בתקופות שונות כנגדכם יכולים להבין את הפגיעה שחשים אנשים שנפגעו.

הסרטונים שפורסמו הכילו עיוותים, סילופים ובכך הציגו אותנו כמתנגדים להלכה וכמי שפועלים למען מטרות זרות. אנו כולנו מחויבים להלכה, זו היא נקודת ההתחלה. אנו פועלים למענה בכל פורום אפשרי, גם אם אנו חלוקים על היושבים לצדנו. עיקר העשייה שלנו הוא מציאת פתרונות הלכתיים למול האתגרים במדינת ישראל.

אנו פועלים לחיזוק גיור הלכתי בישראל, אנו מחפשים אחר פתרונות הלכתיים בסוגיות מסורבות גט ועגונות, אנו פועלים לקידום פתרון טוב לסוגיית רישום הנישואין בישראל, אנו פועלים למען הישארותה של ישראל כאבן שואבת לכלל יהודי העולם, אנו פועלים לקידום נשים לתפקידי הנהגה רוחנית ועוד.

בכל אלה אנו פועלים על מנת שתורת ישראל תהיה רלוונטית ומחוברת לכלל עם ישראל. אנו מאמינים שאי מציאת הפתרון כרגע, עלולה להביא אותנו למצבים גרועים יותר בעתיד, לקרע גדול בעם היהודי ולהתרחקות רבים מההלכה ומתורת ישראל.

וכך מצאתם את עצמכם, מכובדי הרבנים בחודש אלול, חתומים על סרטון שמורכב מהוצאת שם רע והסתה וסתם שקרים.

יש מקום לדיון על דרכנו.

יש מקום לדיון על הפתרונות ההלכתיים שצריכים להינתן למול המציאות במדינת ישראל, פתרונות שכל אחד מהארגונים שהוזכרו בסרטון זה מנסה להוביל, ויש מקום למחלוקת. מחלוקת אמתית לשם שמים, של דיבור, כתיבה ויכוח כפי שנהגו רבותינו בכל הדורות.

השקעת סכומי עתק בהפצת סרטי השמצה ברשתות החברתיות לא הייתה מעולם דרך התורה, ומהיכרות אתכם, כבוד הרבנים מעולם לא הייתה זו דרככם ואנו מניחים שאכן לא ראיתם אותם לפני כן. וגם אם בחרתם בדרך זו , אנא כתבו דברים אמתיים, קשים ככל שיהיו.

שנזכה כולנו להגיע לימים הנוראים מתוך נקיות אמתית ומתוך מחלוקת המתבררת כמחלוקות בית שמאי ובית הלל ולא חלילה מתוך שנאה ושקרים.

בכבוד רב,

תנועת נאמני תורה ועבודה,
ארגון קולך
ארגון מבוי סתום

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו