מטבע וירטואלי של 8200?

בימים האחרונים מסתובבות ברשת הודעות על מטבע וירטואלי חדש. הזדמנות אמיתית להתעשר או וירוס תולעת?

מתנאל ראט , י"ב באלול תשע"ח

מתחרה חדש לביטקוין או סתם וירוס?
מתחרה חדש לביטקוין או סתם וירוס?
צילום: iStock

בשבוע האחרון רצה בוואטסאפ (ובכל מקום אחר באינטרנט) הודעה הקוראת למשתמשים להצטרף ל"מטבע וירטואלי של בוגרי 8200".

ההודעה אף אומרת שלמרות שכרגע המטבע ניתן בחינם, לאחר כמה ימים הוא יפסיק להיות חינמי ויהיה שווה כמה עשרות ואולי אלפי שקלים.

למרות הפחדות על וירוסים, מסתבר שהמטבע קיים (או רוצה להיות קיים) והוא באמת של בוגר 8200, אבל האם זו הדרך שלכם להתעשר?

מה זה בכלל מטבע וירטואלי?

עד כמה שזה יכול להישמע מוזר- לשטרות כסף אין ערך אמיתי. לכסף שלכם יש משמעות רק בגלל שהמדינה החליטה שיש ערך לכמה פיסות נייר צבעוניות. באותו אופן, אם מספיק אנשים יחליטו שמטבע וירטואלי כלשהו יהיה שווה ערך- הוא באמת יהפוך לכזה. הדבר הזה כבר קרה כמובן עם הביטקוין ששווה היום כ6,000 דולר למרות שהוא אפילו לא נייר צבעוני.

אבל, בשביל שמטבע יהיה שווה משהו צריך גם שמספיק אנשים יסכימו שהמטבע שווה ערך בשבילם, וגם שהם מסכימים לקבל אותו בתור תשלום רגיל. בדיוק כאן נכנסת ההודעה הקוראת לכולם לאמץ את המטבע החדש ולהופכו לשווה ערך (ואולי אתכם לעשירים).

כסף קל? לפעמים- אם אתה לא משלם, אתה המוצר של מישהו אחר (אנדרו לואיס)
צילום: iStock


והאם זה באמת יהיה שווה הרבה כסף?

אי אפשר לדעת כמובן אם תהיה בסוף הצלחה למטבע, אבל אפשר להיות בטוחים שאם זה יקרה- זה ייקח יותר מכמה ימים. מטבע חדש לא פתאום שווה כמה עשרות אלפי שקלים ואפילו לביטקוין לקח כמעט עשר שנים להתרומם.

מצד שני, בינתיים ההרשמה בחינם אז הדבר היחיד שיכול להיות שאתם מפסידים הוא את הפרטיות של כתובות המייל שלכם, אז אתם מוזמנים להחליט בעצמכם עד כמה אתם אופטימיים..