חוף הים
חוף היםצילום: אייסטוק

המשטרה עצרה (שבת) אדם החשוד במעורבות בתקיפתם של שלושה ערבים ישראלים תושבי שפרעם.

במהלך הלילה נעצר צעיר בן 23 שעל פי החשד לקח אף הוא חלק באירוע.

אחד המותקפים, רופא, סיפר לחדשות עשר על השתלשלות האירועים – וטען כי מדובר באירוע על רקע לאומני. לטענתו, לפני שהוכו, נשאלו פעמיים האם הם ערבים.

"היינו בחוף", סיפר, "אני ועוד שני חבר'ה. אחד מהם עובד כאח מוסמך, והשני עובד במפעל. זהו חוף שאנחנו הולכים אליו כל שבוע כמעט. ניגש אלינו מישהו צעיר עם מוט ברזל, ושאל אותנו 'מי אתם'". לטענתו, הם אמרו לצעיר שניגש אליהם כי שאלתו לא ברורה, ואמרו לו שיחזור על דבריו.

"הוא שאל אותנו שוב 'אתם ערבים?' אמרנו לו כן, אז הוא הלך מהמקום, וחזר אחרי כמה דקות עם חבריו", המשיך לספר, "הם היו כשבעה שמונה אנשים, ושאלו אותנו שוב אם אנחנו ערבים. אמרנו שכן והם התחילו להרביץ לנו בכל חלקי הגוף. לרגע חשבתי שחברים שלי לא בחיים מרוב המכות שקיבלנו. הם איבדו הכרה שניהם. היו להם חבלות בראש ובגוף. היו להם גם סכינים ושרשראות מברזל, כל מה שצריך היה לרצח". עוד סיפר, כי שני עוברי אורח יהודים הם אלו שקראו למשטרה והחלו לטפל בפצועים.

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, הגיב ‏"אזרחים טובים שקמים בכל בוקר ומצילים חיים, הולכים לבלות בים ועוברים תקיפה מזעזעת וכואבת, רק משום שהם ערבים. צפיתי בכאב בעדות שלהם. מאחל לגזענים שתקפו אותם הרבה מאוד זמן בכלא."