ראש מועצת הר חברון:
פעולת "תג מחיר" נגד יהודים

ראש המועצה האזורית הר חברון קורא למערכת הביטחון להוציא צווי הרחקה נגד האנרכיסטים הקיצוניים שהתפרעו בשבת במצפה יאיר.

אורלי הררי , י"ד באלול תשע"ח

מצפה יאיר
מצפה יאיר
צילום: הר חברון

יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר חברון, הגיב הערב (מוצאי שבת) לחדירת פעילי ארגון השמאל הקיצוני "תעיוש" למצפה יאיר במהלך השבת.

"לאחר שפעילי ארגון תעיוש האנרכיסטי תמכו בבניה לא חוקית ערבית על אדמות מדינה שם ביצע כוח פעולת אכיפה, בחרו בתגובה להפר את שלוות השבת של תושבי מצפה יאיר, תוך שהם חודרים לבתים פרטיים, מצלמים בתוכם ומפרים צו שטח צבאי סגור במטרה ליצר פרובוקציה. כל אדם בריא שהיו מתפרצים לביתו היה פועל להגן על ביתו ובני משפחתו ולסלק את העבריינים הפולשים", אמר.

"פעילי השמאל כשהבינו שהם עומדים להיעצר ביקשו להתפנות לבית החולים, אך מבדיקה שערכנו בבית החולים מדובר שוב בהצגות שנועדו לייצר כותרות. אנו שבים וקוראים לצה"ל ולמשטרה להוציא כנגד החבורה צווי הרחקה מהאזור. הימצאותם גוררת עבירות על החוק ופגיעה ביישובינו. כל יישוב אליו הם מגיעים סובל בהמשך מפריצות וגניבות ובניה לא חוקית מסיבית מצד הערבים מסביב. הגיע העת לשים לזה סוף, אחת ולתמיד".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' הגיב לפרובוקציה "פרובוקטורים אלימים שיוצאים כל שבת מהבית ונוסעים קילומטרים רבים כדי לעודד ולשתף פעולה עם פורעים ומסיגי גבול ערבים שפוגעים בהתיישבות באלימות וסיכון חיים. סביר להניח שהם נפצעו תוך כדי האלימות של עצמם ומעלילים על המתיישבים שבמקרה הגרוע נאלצו להגן על עצמם מהפורעים והפולשים".

דובר צה"ל הגיב לאירוע "הבוקר הגיעו מספר פעילי ארגון תעאיוש לאזור בו מתקיימת בניה בלתי חוקית פלסטינית, סמוך למצפה יאיר, שבמרחב החטיבה המרחבית יהודה. לאחר שהוחרמו הכלים המשמשים לבניה, עלו הפעילים לכיוון היישוב במטרה לעורר פרובוקציה, ובמקום התפתח חיכוך בינם לבין המתיישבים המתגוררים באזור.

לוחמי צה"ל שהיו במקום הכריזו שטח צבאי סגור על מנת למנוע המשך חיכוך, אך חלק מפעילי הארגון סרבו להתפנות והפרו את הצו שהוטל במרחב. בהמשך הפעילים התפנו והחיכוך הסתיים".