צפו: הקופים השתלטו על הודו

הודו סובלת כבר עשרות שנים מכמויות ענק של קופים המתרוצצים בעיר וגונבים ופוגעים מאנשים. בתגובה- ממשלת הודו החליטה על רעיון מקורי

מתנאל ראט , ט"ו באלול תשע"ח

הקופים גונבים מהבתים ומהאנשים
הקופים גונבים מהבתים ומהאנשים
צילום: iStock

לראות חבורת קופים מסתובבת ברחוב יהיה אולי מראה מוזר בישראל, אבל בהודו זוהי המציאות היומיומית.

בהודו חיים כ-50 מיליון קופים וההערכות הן שכמה אלפים מתוכם מסתובבים בתוך הערים. ההודים מחשיבים את הקופים כקדושים (כן- לא רק הפרות קדושות בהודו אלא גם הקופים ואפילו הנחשים) ולכן הקופים יכולים להתנחל בקרב הערים ללא הפרעה.

כתוצאה מזה, הודו סובלת כבר עשרות שנים מכמויות ענק של קופים המתרוצצים בעיר ועושים בה כשלהם. הקופים גונבים אוכל מאנשים, ופלאפונים ומצלמות מתיירים ואף תוקפים אזרחים במקרים קיצוניים.

ממשלת הודו משלמת קרוב לחצי מיליון דולר על האכלת קופים יזומה בשביל להפסיק את גניבות האוכל מהערים, אבל לקופים כנראה, זה לא מספיק. הקופים חודרים לתוך הבתים מתוך החלונות וגונבים אוכל ואף חוטפים לתיירים מבוהלים אוכל מהידיים.לאחר מספר מקרי תקיפה שבהם הקופים תקפו ילדים ופצעו אותם (חלקם באופן קשה) ואף הפילו את ראש העיר מהמרפסת, התכנסה ממשלת הודו (לפני כשנתיים) למצוא פתרון לבעיית הקופים.
הממשלה החליטה שמכיוון שאין אפשרות לתקוף את הקופים ישירות, עדיף לשכור אנשים שיתחפשו לקופים גדולים ויפחידו את הקופים וירחיקו אותם מהעיר. קופי האדם הענקיים התפרסו ברחבי העיר וניסו להראות שליטה ולהפחיד את הקופים המקוריים.

והאם זה עזר?

מסתבר (במפתיע?) שלא. לפני כשלושה חודשים הודיעה הממשלה שהבעיה עדיין קיימת ושהיא נאבקת לעצור אותה. הפעם החליטו לשנות כיוון ומפזרים בערים אוכל שבתוכו מוחבאות תרופות שימנעו מהקופות להיכנס להריון ובכך אולי לנסות להשתלט קצת על ריבוי הקופים.
והאם זה יצליח? נחיה ונראה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!