אחרי ההשעייה: ערן זהבי חוזר לנבחרת

בהתאחדות החליטו כי השחקן שהושעה אחרי תקרית זריקת סרט הקפטן במשחק בינלאומי מול מקדוניה, ישוב ללבוש את המדים הלאומיים.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ט"ו באלול תשע"ח

זהבי במדי הנבחרת
זהבי במדי הנבחרת
צילום: פלאש 90

ערן זהבי חוזר לשורות נבחרת ישראל וייכלל בסגל לקראת פתיחת ליגת האומות.

בשיחות שקיימו בעת האחרונה ווילי רוטשטיינר, מנהלה המקצועי של נבחרת ישראל והמאמן אנדי הרצוג עם זהבי, בתיאום עם ראשי ההתאחדות, הבהירו השניים כי הם רואים חשיבות מקצועית בחזרתו לסגל והשחקן ציין כי ישמח לחזור ולתרום ככל יכולתו להצלחת נבחרת ישראל.

רוטנשטיינר אמר היום כי "ערן זהבי הוא שחקן מצוין ונבחרת ישראל חייבת שהטובים ביותר יהיו חלק ממנה. בשיחות שלי עם ערן לא הסתרתי את השאיפה שלי ושל הרצוג לראות את ערן לובש שוב את המדים הלאומיים ומסייע לנו להעמיד את הסגל החזק ביותר לקראת כל התמודדות".

"אני מודע להשתלשלות העניינים שהובילה לפרישת ערן מהנבחרת. ערן התנצל על מה שקרה, הביע את רצונו לחזור ולתרום לנבחרת ואני משוכנע כי זהו מהלך הכרחי והוגן עבור כולם. אני שמח שגם ההתאחדות ראתה זאת כך", אמר המנהל המקצועי

מאמן הנבחרת אנדי הרצוג הוסיף, "כקפטן נבחרת אוסטריה בעבר וכמי שהוביל אותה והיה חלק מהנבחרת הלאומית של ארצו שנים רבות, אני יודע לזהות אהבה אמיתית לנבחרת וערן בפירוש אוהב את נבחרת ישראל ורוצה לתרום לה בכל אספקט אפשרי. ההחלטה לחזור מהפרישה ולהצטרף שוב לנבחרת אינה פשוטה עבור אף שחקן, אבל ערן שלם עם המהלך וכולנו יחד, הנבחרת, ההתאחדות, האוהדים, נצעד יחד במטרה להוביל את הנבחרת ואת הכדורגל הישראלי גבוה ככל האפשר. כמאמן הנבחרת, אני חייב לעשות הכל כדי שבסגל יהיו השחקנים הטובים בנמצא".

ערן זהבי עצמו נשמע מתרגש משובו לנבחרת. "החלום הגדול ביותר שלי מהרגע בו התחלתי לשחק כדורגל, היה להצטרף לנבחרת ישראל. זכיתי להיות חלק מהנבחרת וזכיתי להיות הקפטן שלה, ואין כבוד גדול מזה. טעיתי בתגובה שלי במשחק מול מקדוניה כאשר ברגע של כעס גדול ותסכול לנוכח התנהגות של קומץ אוהדים, זרקתי את סרט הקפטן ופגעתי בכל מאות אלפי האוהדים הנאמנים של הנבחרת. אני מתנצל על כך מעומק לבי".

"אני מביט קדימה, יוצא לדרך חדשה ואין עוד טעם לעסוק במה שהיה. אני אוהב את הנבחרת ותמיד הייתי גאה לייצג את המדינה ולעשות הכל כדי להביא הישגים ולשמח את האוהדים. רוטנשטיינר והרצוג ציינו בשיחות עמי שהם רוצים שאהיה חלק מהנבחרת ומודעים לתרומה שאוכל להביא כשחקן מן המניין. הבהרתי שאשמח להיות חלק מהתהליך יחד עם החברים האחרים ולתרום ככל יכולתי. נבחרת ישראל היתה ולעולם תהיה נקודת השיא עבור כל שחקן ואני גאה על הזכות לשוב ולשרת אותה ואת מדינת ישראל", הוסיף השחקן.

נזכיר כי זהבי הושעה מהנבחרת, אחרי שבמשחק מול מקדוניה זרק את סרט הקפטן על הרצפה לאות זעם על החלפתו.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il