אילנה ראדה
אילנה ראדה צילום: פלאש 90

אילנה ראדה, אמה של תאיר ראדה ז"ל, תולה תקוות בעבודתו של עו"ד ירום הלוי, פרקליטו של רומן זדורוב שהורשע ברצח בתה, שאוסף בימים אלה חומרים חדשים לקראת בקשה למשפט חוזר שהוא מתכוון להגיש לבית המשפט העליון.

האם השכולה מביעה צער על שרק באי כוחו של המורשע ברצח יכולים לבקש משפט חוזר ולא המשפחה השכולה. "אני רוצה להבהיר שבמשפט הפלילי משפחת הנרצח או הנרצחת לא קיימים. לכן לאחרונה הוקם ארגון משפחות הנרצחים והנרצחות שמנסה להחזיר לנו את הזכויות", היא מסבירה לערוץ 7.

לדבריה מדובר באבסורד. "המדינה עשתה לנו טובה שאפשרה לנו להשתתף בדיונים אבל אין לנו שום זכויות ואנחנו לא זכאים לקבל מידע או להביא עדים מטעמנו. עוד אבסורד הוא שמשפחת הרוצח מקבלת קצבה והזדמנות שנייה לחיים, הרוצח מקבל הזדמנות לשקם את חייו ומשפחת הנרצחת לא מקבלת כלום. כאילו אנחנו לא סובלים ולא זקוקים לסיוע. הכל אנחנו מממנים מכיסנו. רצים לבד ומשיגים מידע בדרך לא דרך, לפעמים גם בדרכים לא ראויות. אני מקווה שזה עוד ישתנה".

ראדה מקווה שעו"ד ירום הלוי יצליח להשיג עבור מרשו משפט חוזר. ''אני מברכת על כל ערעור שמתקדם למקומות הנכונים ומאפשר למצות את האמת. עד היום אני חיה בתקווה שימצאו את הרוצחים של תאיר. אני חולקת על כל פסקי הדין שניתנו במחוזי וקבעו שזדורוב הוא הרוצח. זה היה פסק דין לא ראוי. התקווה שלי שמי שמייצג היום את זדורוב יגיע לפתיחת המשפט מחדש".

במקביל לניסיונות לרדת לחקר האמת, ראדה ממשיכה בפעילות לזכר בתה ואף הוציאה ספר בעת האחרונה.

"אני ממשיכה בדרך של לחץ חברתי. יש לי דף פייסבוק ואני מזמינה את הציבור לחתום על עצומה שקוראת לגלות את האמת. לאחרונה הוצאתי ספר שמגולל את המסע שלי ושל תאיר. אמרו עליה שהיא ילדה מקסימה ונהדרת, רקדנית ויפה, אבל אף אחד לא כתב באמת מי היא הייתה.

''אני גם מביאה את כל ההתנהלות שלי מאז הרצח כולל מסמכים חתומים ולא המצאות וסיפורי בדים כפי שעשה בית המשפט", היא מסכמת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו