תכירו: קיצורי המקלדת שישדרגו אתכם

קיצורי המקלדת לא רק יגרמו לכם להיראות מקצועניים אלא גם יכולים לחסוך לכם זמן יקר. ריכזנו עבורכם את מיטב הקיצורים שפחות הכרתם

מתנאל ראט , ט"ו באלול תשע"ח

תכירו: קיצורי המקלדת שישדרגו אתכם-ערוץ 7
קיצורי מקלדת יכולים לחסוך זמן יקר ולהקל על החיים
צילום: iStock

קיצורי מקלדת הם מסוג הדברים שעם קצת השקעה בהם תוכל לחסוך לכם זמן יקר. אמנם, כל קיצור יחסוך לכם אולי כמה שניות, אבל במצטבר החיסכון הופך להיות משמעותי בהרבה.

עם הזמן תגלו שתוכלו להשתמש פחות ופחות בעכבר (הפשוט אבל המסורבל) ולהשתמש בקיצורים מהירים בהרבה על ידי המקלדת.

Word

אתם מן הסתם כבר מכירים את הקיצורים הקלאסיים של העתק CTRL+C והדבק CTRL+ V אבל יש גם את האח הפחות מוכר שלהם- שכפל CTRL+D. נניח שאתם רוצים ליצור דף מלא בתמונות כפולות, אין צורך להעתיק ולהדביק כל פעם אלא אפשר פשוט לשכפל כל תמונה בקיצור אחד מהיר.

בנוסף, אחד הקיצורים המוכרים ביותר הוא הקיצור CTRL+Z המבטל את הפעולה האחרונה שביצעתם, אחיו התאום הפחות מוכר הוא הקיצור CTRL+Y שיחזיר את אותה פעולה ממש שהרגע ביטלתם.

כמו שאתם כבר יודעים, על מנת לשמור קובץ וורד אפשר להשתמש ב CTRL+S אבל בשביל לעשות שמירה בשם (ולהחליף את המיקום או את שם הקובץ) צריך ללחוץ על F12. במידה ותחליטו לבחור את כל העמוד תוכלו להשתמש בCTRL+A במקום לעבור על הכל עם העכבר.

דפדפנים

לעבור בין לשוניות בדפדפן יכול להיות סיפור די מסורבל עם העכבר אבל עם המקלדת זה הופך להיות פשוט בהרבה.
על מנת לעבור בין הלשוניות בדפדפן ניתן להשתמש בקיצור CTRL+Tab ולעבור אל הלשונית הבאה או להשתמש בקיצור CTRL+Shift+tab בשביל לעבור ללשונית מהצד השני. על מנת לסגור את הלשונית הנוכחית תוכלו להשתמש בקיצור CTRL+W, אם התחרטתם ואתם רוצים להחיות את הלשונית בחזרה ניתן לעשות זאת על ידי CTRL+Shift+T.

ואם אתם כבר מקצוענים- תוכלו לעבור ישירות ללשונית שתרצו על ידי שימוש בCTRL+ מספר הלשונית. לדוגמא על מנת להגיע ללשונית 2 תוכלו להקיש CTRL+2 ולהגיע אליה במיידיות.

במידה ואתם רוצים לפתוח חלונית חדשה תוכלו לעשות זאת על ידי CTRL+T או לחלופין לכתוב את הכתובת שאליה אתם רוצים להגיע ולהקיש CTRL+Enter בשביל לפתוח אותה בלשונית חדשה.
ניתן להגיע במהירות אל היסטוריית הדפדפן על ידי שימוש ב CTRL+H וכן להיסטוריית ההורדות על ידי CTRL+J שממנו גם תוכלו להגיע אל התיקייה שבה נמצאות ההורדות.

כללי

רוצים לצאת קצת מהאינטרנט?

תוכלו לעבור בין התוכניות במחשב על ידי שימוש בAlt+Tab או לפתוח תצוגה כללית על ידי כפתור הווינדוס בשילוב עם הטאב. אם תרצו להגיע ישירות אל שולחן העבודה תוכלו ללחוץ על כפתור הווינדוס בשילוב עם D כאשר לחיצה נוספת על הקיצור תחזיר אתכם לאותו מקום ממנו הגעתם.

הדרך הפשוטה לחלץ מחשב שנתקע היא להעלות את מנהל המשימות בשביל לסגור את התוכניות הבעייתיות שתוקעות אותו. הדרך הקלאסית להגיע למנהל המשימות היא באמצעות CTRL+Alt+Delete שיביא אתכם למסך שבו יהיה קישור אל מנהל המשימות. אפשרות נוספת ופחות מוכרת היא להגיע ישירות אל מנהל המשימות על ידי CTRL+Shift+Esc ובכך לחסוך למחשב העמוס ממילא עוד חשיבה מיותרת.
במידה ותרצו לנעול את המחשב במהירות תוכלו ללחוץ על מקש הווינדוס בשילוב עם L ועל מנת לפתוח את מנהל הקבצים תוכלו לשלב את מקש הווינדוס עם E.

הדרך הפחות יעילה להגיע אל מנהל המשימות
צילום: iStock


ואיך זוכרים את כל הקיצורים האלה?

את רוב הקיצורים קל לזכור כי הם למעשה האות הראשונה של מה שהם עושים (L בשביל Lock או A בשביל All) אבל הדרך הטובה ביותר ללמוד את הקיצורים היא פשוט להשתמש בהם!

בהתחלה זה אולי קשה וצריך להתרגל אבל אחרי השקעה קצרה כבר לא תצליחו להבין איך הסתדרתם בלי זה..

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!