ייהרס בית המחבל שרצח את רונן לוברסקי

פרסום ראשון: צו הריסה יצא לבית בו התגורר המחבל שרצח את לוחם דובדבן במהלך פעילות מבצעית למעצר חוליית טרור.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ו באלול תשע"ח

ייהרס בית המחבל שרצח את רונן לוברסקי-ערוץ 7
סמל רונן לוברסקי ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה

דובר צה״ל מאשר כי היום (ראשון) ניתנה התראה לקראת הוצאת צו הריסה לביתו של המחבל שהרג את לוחם דובדבן, סמ״ר רונן לוברסקי הי"ד במהלך פעילות מבצעית למעצר חוליית טרור שתכננה פיגוע ירי על היישוב פסגות.

נזכיר כי משפחתו של הלוחם פנתה לאלוף הפיקוד בבקשה לדעת מתי יוצא צו ההריסה, ובמכתב התשובה שהגיע לידי ערוץ 7 נכתב כי "הליך הוצאת צו הריסה לבית מחבל... הינו הליך מורכב הכולל בתוכו שלבים רבים נוכח רגישותו''.

"בנוסף, כל מקרה נבחן בהתאם לנסיבותיו ולאמות המידה שנקבעו על ידי בג''ץ. בימים אלו נמצא ההליך שבנדון בישורת האחרונה, כאשר כלל הגורמים המעורבים פועלים במהירות המרבית לצורך השלמתו''.

במכתב שנשלח מלשכתו של האלוף פדן נאמר עוד ''נבקש לחזור ולהביע את תנחומינו בפני המשפחה. צה''ל ופיקוד המרכז פועלים לילות כימים על מנת למגר את פעילות גורמי הטרור ולמנוע הישנותה של מעשי טרור מעין אלו''.

שי גליק מארגון ''בצלמו'' שמלווה את המאבק להריסת בית המחבל, מסר ''הרס בתי מחבלים הינו פעולה למען זכויות אדם של אזרחי ישראל מהווה כלי הרתעה ומונעת פיגועים. נמשיך לפעול ולקדם כלי ענישה נגד מחבלים וסייענים וביניהם הרס בתים וגירוש משפחותיהם''.