צפו: גמרא והשבעה

בהובלת ארגון צל"ש, לוחמי צה''ל מחטיבת כפיר ערכו "סיום" של מסכת גמרא לפני טקס ההשבעה בכותל המערבי.

ערוץ 7 , ט"ז באלול תשע"ח

כ-150 לוחמי צה''ל מחטיבת כפיר וחיל השריון למדו מסכתות בגמרא וערכו "סיום" באתר ''יד לשריון'' בלטרון וברחבת הכותל המערבי, סמוך לטקס ההשבעה.

החיילים, תלמידי ישיבות הסדר, ישיבות גבוהות ומכינות קדם צבאיות, חילקו ביניהם את דפי המסכת ויחד סיימו מספר פעמים את מסכתות מועד קטן וראש השנה. חייל נוסף אף סיים בעצמו את מסכת כתובות.

הלימוד וחגיגות הסיום הם חלק מיוזמה של ארגון צל''ש - ''צבא לשם שמים'', שמלווה את החיילים הדתיים בצה''ל. הארגון יצא בקמפיין גיוס כספים. לחצו כאן להשתתפות בתרומה לטובת הכפלת הכוח של צל"ש בשטח.

ארגון צל''ש מדפיס גמרא במהדורת כיס מיוחדת עם פירוש "ושיננתם" המותאמות לכיס המדים, דואג להפיץ את הגמרא לחיילים, וחוגג יחד איתם את סיומי המסכת תוך כדי חלוקת המסכת הבאה.

עד היום נחגגו למעלה מ-700 סיומי מסכת בבסיסים ומוצבים שונים. הרב פרץ איינהורן, יו''ר ארגון צל''ש, אמר "אשרי העם שככה לו, אשרי צה"ל שאלו חייליו, אשרי המדינה שאלו תומכיה והמופקדים על שמירתה, אשרי הרבנים שאלו תלמידיהם, אשרי ההורים שאלו בניהם.

"אשרינו שאנו זוכים לראות בעינינו בשוב ה' לציון ברחמים וברוך ה' אלפי חיילים אוחזים בגמרא לאורך כל השירות הצבאי ומתוך כך הם גם חיילים יותר מקצועיים ומלאי מוטיבציה ושמחים להמשיך בשליחות המופלאה שלהם", הוסיף הרב איינהורן.