מה חשוב לדעת לפני השתלת שיניים?

חשוב לדעת כי השתלת שיניים היא פעולה כירורגית לכל דבר ובשל כך רצוי לברר ואף לקרוא עליה מידע נרחב בטרם מחליטים לגשת אל הרופא

תוכן שיווקי , ט"ז באלול תשע"ח

השתלת שיניים
השתלת שיניים
Depositphotos

חשוב להבין ולדעת כי השתלת שיניים זוהי פעולה כירורגית לכל דבר ובשל כך רצוי לברר ואף לקרוא עליה מידע נרחב בטרם מחליטים לגשת אל הרופא.

ישנם סוגי השתלות שיניים שונות אשר מותאמות למטופל לפי צרכיו ולפי המלצת הרופא.

אחד הדברים החשובים שעליכם לקחת בחשבון זהו המיקום של הקליניקה להשתלת שיניים, מומלץ לבחור קליניקה בקרבת המגורים שלכם, למשל אם הנכם מתגוררים במרכז מומלץ לחפש אחר טיפול השתלת שיניים באזור תל אביב והמרכז על מנת שיהיה לכם נוח ושהזמינות והנגישות לרופא תהייה גבוהה.

חשוב לדעת מהו תהליך השתלת שיניים

מדובר בתהליך די מורכב אשר מתחיל בבדיקת ייעוץ והתאמה אצל הרופא. למעשה, התהליך כולל מספר שלבים כשבהתחלה המטופל ייבדק באופן מקיף, צילום רנטגן של הלסת, לקיחת תבניות מן הפה וכדומה. בהמשך, תוצג בפני המטופל תכנית ההשתלה ותתקבל ההחלטה בכמה שיניים יש לטפל.

יש לדעת כמה זמן אורכת השתלת שיניים

חשוב לא פחות לדעת מה אורך ההשתלה ועל כך רצוי לדבר עם הרופא המטפל מכיוון שלכל מטופל ומטופלת ישנם צרכים שונים. ישנה אפשרות לבצע השתלת שיניים ביום אחד וישנם מטופלים שיצטרכו לחזור אל הקליניקה לאורך תקופה ארוכה יותר, למשל אחת לחודש, בכדי לטפל בכל השיניים.

האם השתלת שיניים זה כואב?

מדובר בתהליך כירורגי ולכן ישנו סיכוי לחוש בחוסר נעימות ואף כאב. מכיוון שלכל אדם יש רמת סבל שונה, יש שיאמרו כי ההשתלה הייתה בגדר הנסבל והם לא חשו כאבים מרובים. עם זאת, יש שיעידו כי מדובר בתהליך כואב והם נאלצו להשתמש במשככי כאבים לאורך זמן. כמו כן, יש לציין כי במרבית המקרים ההשתלה נעשית בהרדמה מקומית של הלסת. במקרים נדירים, השתלת השיניים תתבצע בהרדמה מלאה.

מהו משך הזמן להחלמה מהשתלת השיניים?

גם ההחלמה היא אינדיבידואלית וכל אדם עובר תהליך זה באופן שונה. בדרך כלל, הימים הראשונים אחרי ההשתלה יותר קשים ובסוף ההשתלה מומלץ להיעזר בחבר או בן זוג שיסייע למטופל להגיע לביתו. הרופא ירשום למטופל משככי כאבים על מנת להקל על הכאב ובנוסף, גם אנטיביוטיקה, על מנת למנוע זיהומים.

לא אמורות להיות תופעות לוואי כלשהן בסיום ההשתלה אך יכולה להיות נפיחות קלה באזור הלסת והחניכיים. מכיוון שההשתלה היא מעין ניתוח, חשוב לקחת פסק זמן למנוחה והחלמה ולא למהר לחזור לשגרה אלא לאפשר לגוף לשוב אל מצבו הרגיל.

מידע, טיפים והמלצות נוספות בנושא השתלות שיניים ניתן למצוא באתר Dentalguide.co.il