חרדי, דתי או חילוני? ירושלים של כולם

הרב ד"ר דניאל טרופר מקווה שהמועמדים לראשות העיר יפנימו שירושלים היא עיר מגוונת, "מי שלא מסוגל - שלא יהיה יתמודד".

בני טוקר , ט"ז באלול תשע"ח

הרב ד"ר דניאל (דני) טרופר
הרב ד"ר דניאל (דני) טרופר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרב דניאל טרופר, יקיר ירושלים ויו"ר גשר, מרוצה מתקופת כהונתו של ניר ברקת כראש עיריית ירושלים ומקווה שגם ראש העיר הבא יתחשב בכל הקהלים בעיר.

"ניר הוא דוגמא לאדם שהתחשב בכולם", אומר טרופר בשיחה עם ערוץ 7, ''צריך גם לזכור שראש העיר לא מנהל את העיר לבד, יש מסביבו כל מיני מפלגות שכל אחת מושכת לכיוון שלה וזה לא קל. אני חושב שבסך הכל ניר עשה עבודה מצוינת".

לדבריו, בין אם יבחר ראש עיר חרדי, דתי או חילוני הוא יצטרך לתת מענה לכולם, "ירושלים עיר מאוד מגוונת עם סוגים שונים של יהודים, הרבה ערבים, גם נוצרים. אין אף מועמד שאני יכול להצביע עליו שיכולה להיות לו זהות של כולם. אין דבר כזה.

''מה שכן - צריך מישהו שיכול בהגינות לייצג את כל האוכלוסיות. דהיינו אם זה חילוני הוא יצטרך לתמוך גם בתרבות יהודית, קונצרטים לחזנות ועוד, ואם זה דתי לאומי צריך גם כן לתת מענה לחרדים שהם נגד המדינה כי אין מה לעשות הם גם אזרחי ירושלים, ואם זה ראש עיר חרדי הוא יצטרך לתת מענה לשבת של חילונים".

הרב טרופר מדגיש שירושלים אינה עיר חרדית וגם ראש עיר חרדי יצטרך לתת מענה לציבור החילוני, "הכל תלוי במה תהיה הפעילות שלו. אם הוא באמת יוכיח שהוא רגיש לצרכים של החילונים והוא מסוגל לעשות את זה מצוין, אבל אם הוא לא מסוגל לתת מענה לצרכים של חילונים בשבת אז שלא יהיה ראש עיר, שלא יהיה מועמד, הם חלק מהאזרחים''.

טרופר לא מסתיר את תמיכתו בזאב אלקין, "הוא היה מדריך ב'גשר', הוא היה ראש האגף לרוסים בעליה הרוסית בשנות התשעים אז אני תומך בו כי הוא גדל ב'גשר', הוא מבין איך להיות רגיש לכל הצדדים אבל אני אומר שוב מה שיקבע בסוף זה מה שאדם עושה ולא הזהות האישית שלו".