מחובתנו להחזיר חיילים ששלחנו לקרב

ראש מועצת חוף אשקלון לערוץ 7: ''אנחנו מאמינים ביכולת הצבא לפגוע באויבים שלנו וביכולת לתת שקט ליישובים''.

בני טוקר , ט"ז באלול תשע"ח

מחובתנו להחזיר חיילים ששלחנו לקרב-ערוץ 7
רקטה בדרום
צילום: פלאש 90

לראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון אין אשליות בהקשר להסדרה מול חמאס, אך מבחינתו כל מציאות של שקט היא למעשה הרע במיעוטו.

"כל עוד תוצאות ההסדרה זה שקט, זה מבורך ולא משנה איך קוראים לזה. אני מסתובב ביישובים גם של העוטף וההרגשה הכללית היא טובה, נכון שכולנו רוצים שקט לאורך שנים, אבל אנחנו מכירים את המצב ויודעים שאף אחד לא יכול להבטיח לנו שקט לדורות".

לדבריו כל הסדרה ללא השבת הנעדרים היא כשל ערכי, "אנחנו מאמינים ביכולות של הצבא לפגוע באויבים שלנו וביכולת לתת שקט ליישובים אבל גם חובה להביא את הנעדרים הביתה. כל הסדרה ללא נעדרים תהיה פספוס ערכי. מחובתנו להחזיר את החיילים ששלחנו לקרב".

פרג'ון מקווה שגם חמאס הפנים ששקט עדיף עבורו על פני מלחמה, "אולי ברגעים אלה נופלת תובנה בצד השני ששווה להם להיכנס לשקט, ואם הם ייקחו את הזמן הזה כדי להתעצם כלכלית זה רק יקדם אותם, אבל צריך גם להיות ברור בצורה חד משמעית שברגע שהם יפגעו בנו אנחנו נחזיר להם מנה אחת אפיים".

הוא קורא לממשלה להחזיר לחקלאים בעוטף את מכסות המים, "אחד הדברים החשובים זה לחזק את החוסן הקהילתי חברתי של האזור הזה, לאפשר לחקלאים שמעבדים את האדמות הסמוכות לגדר שבזכותם אנחנו כאן, להחזיר להם את מכסות המים שנגרעו בקיצוץ האחרון, קיצצו באופן גורף אצל כל החקלאים בארץ אבל אין דינו של חקלאי במרכז הארץ לדין חקלאי שמעבד שדות באזור העוטף והחקלאים שלנו כועסים על ההתנהלות של הממשלה. אני מקווה שהעיוות הזה יתוקן".