מרגישים שמשקרים לכם? כך תדעו לזהות

לזהות שקרנים זה קשה אבל לא בלתי אפשרי. ריכזנו עבורכם כמה סימנים שיוכלו לסייע לכם לגלות את האמת

מתנאל ראט , י"ז באלול תשע"ח

מרגישים שמשקרים לכם? כך תדעו לזהות-ערוץ 7
אני משקר? בחיים לא!
צילום: iStock

עוד מימי האדם הראשון, המין האנושי לא הצטיין באמירת אמת והעדיף לחמוק ממנה במקרה הצורך.

אמנם, אף פעם אי אפשר באמת להיות בטוחים אם האדם משקר (ואפילו בפוליגרף אפשר לשטות) אבל ריכזנו עבורכם כמה סימנים שיוכלו לרמוז לכם אם האדם שמולכם משקר או דובר אמת:

1. הוא נותן יותר מדי מידע- כאשר אתם שואלים אדם שאלה פשוטה והוא עונה לכם בסיפור ארוך מלא בפרטים- סביר שהוא משקר. לרוב, שקרנים יעדיפו לתת הרבה מידע שאינו קשור בכלל לסיפור על מנת להיראות אמינים. ייתכן כמובן שהאדם גם סתם פטפטן אבל עדיין- זו סיבה לחשד.

לא בדיוק שאלתי אותך מה אכלת לארוחת בוקר.. אתה בטוח שאתה דובר אמת?
צילום: iStock


2. עומד זקוף ללא תזוזה- אדם משקר נמצא במתח גבוה וכל מערכות הגוף שלו במצב דריכות וכוננות. המתח הזה יכול להוביל לעמידה בגב זקוף על מנת להיות מוכן לכל תרחיש, וכן לתזוזה מינימלית בשביל שלא להיחשף לסכנות. ככה שאם אתם רואים אדם זקוף שבקושי זז- הוא כנראה בלחץ שלא תגלו שהוא משקר.

3. מכסה את הפה- מכיוון שהשקרן רוצה באופן תת מודע להסתיר את המילים אותם הוא אומר, שקרנים רבים מכסים את הפה שלהם תוך כדי דיבור. אנחנו לא מתכוונים שהוא ממש מכסה את הפה עם כל היד, אלא מספיק שהוא מניח על השפתיים אצבע אחת או שתיים בשביל להפליל אותו.

מספיקה אצבע אחת על השפתיים בשביל לחשוף את השקר
צילום: iStock


4. שינוי טון הדיבור- על מנת להסוות את השקר, אנשים שאינם דוברי אמת מדברים לרוב בקול נמוך יותר מהרגיל. באופן טבעי השקרן רוצה שכמה שפחות ישמעו את הקול שלו ולכן יתחיל לדבר בקול נמוך מהרגיל. לפעמים שקרנים גם ידברו בקצב איטי יותר בשביל שיהיה להם יותר זמן לחשוב.

5. הוספת חוצץ ביניכם- גם כאן מדובר כמובן בצורך להתגונן ולהסתתר. השקרן רוצה להרגיש בטוח ומוגן ולכן יעדיף לשים כעין גדר ביניכם בשביל להגן על עצמו ולהסתיר את השקר. אולי זה יראה לכם טבעי בהתחלה, אבל אם באמצע הסיפור השקרן לוקח כיסא ונשען עליו כך שהכיסא חוצץ ביניכם- יש מקום לחשד.

אם פתאום הוא מחליט לסגור את הדלת תוך כדי דיבור- יש מקום לחשד
צילום: iStock


רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!