תיעוד: פעילות דובדבן ביום בו נהרג סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל דובר צה"ל

ארגון השמאל הקיצוני "המוקד להגנת הפרט" שנהנה מתקציבי הקרן החדשה לישראל, מלווה את משפחת המחבל שרצח את לוחם דובדבן רונן לוברסקי הי"ד.

המוקד הגיש השגות נגד צו ההריסה לבית המחבל שהוציא בתחילת השבוע אלוף פיקוד המרכז, נדב פדן.

משפחתו של הלוחם מקווה שבג''ץ לא ימנע את הריסת הבית ומקווה שייגזר עונש מוות על המחבל. ''אנחנו מברכים את מערכת הביטחון על הוצאת צו הריסה ומקווים שבג''ץ לא יעכב את ההרס או יסרס אותו על ידי הרס חדר או קיר", אמרו בני המשפחה.

לדבריהם, ''מטרת ההרס אינה נקמה אלא הרתעה ומניעת טרור. אנחנו דורשים ממערכת הביטחון להחמיר את הענישה ולהוציא גזר דין מוות למחבל שרצח את רונן".

בתחילת השבוע ניתנה התראה לקראת הוצאת צו הריסה לביתו של המחבל שהרג את הלוחם במהלך פעילות מבצעית למעצר חוליית טרור שתכננה פיגוע ירי על היישוב פסגות.

רונן לוברסקי הי''ד, לוחם ''דובדבן", נפצע אנושות בחודש מאי 2018 מפלטת שיש שהשליך מחבל בעת פעילות מבצעית נגד חוליית פעילי טרור שהיו מעורבים בביצוע פיגועי ירי באיו״ש. רונן הועבר לטיפול רפואי בבית חולים, שם נפטר מפצעיו.

''המוקד להגנת הפרט'', ארגון שמאל קיצוני שמקבל תקציבים מהקרן החדשה לישראל, עתר בשנים האחרונות נגד צווי הריסה רבים שהוצאו לבתיהם של מחבלים פלסטינים. בשנת 2016 קיבל הארגון 37,750 דולר מהקרן החדשה.

שי גליק מארגון ''בצלמו'' שליווה את המאבק למען הריסת בית המחבל, מסר ''אנחנו מברכים על הוצאת הצו. בחירתה של הקרן החדשה לישראל באמצעות ארגוניה להגן ולייצג משפטית את משפחת המחבל מוכיחה שהקרן נמצאת בצד הרע של הטרור''.

סמ''ר רונן לוברסקי ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו