במוצאי שבת: סליחות עם יצחק מאיר בי-ם

ביוזמת המועמד לראשות העיר משה ליאון, מעמד הסליחות ברוב עם ייערך במתחם התחנה. "מזמין את כל תושבי ירושלים להשתתף בתפילה המרגשת".

ערוץ 7 , י"ח באלול תשע"ח

במוצאי שבת: סליחות עם יצחק מאיר בי-ם-ערוץ 7
יצחק מאיר
צילום: חזקי

מעמד אמירת סליחות ברוב עם יתקיים במוצאי השבת הקרובה במתחם התחנה בירושלים, בהובלת הזמר והחזן יצחק מאיר.

במוצאי שבת מתחילים האשכנזים באמירת סליחות ובכך מצטרפים לבני עדות המזרח שהחלו באמירת הסליחות לפני כשלושה שבועות בראש חודש אלול.

המועמד לראשות העיר ירושלים, משה ליאון, ממקימי מתחם התחנה ומיוזמי האירוע, אמר כי "אמירת הסליחות במתחם התחנה מעבירה מסר ברור של תושבי ירושלים, דתיים וחילונים כאחד: אנחנו כאן כדי לחיות ביחד. חיים של תרבות וחיים של מסורת יהודית.

''מתחם התחנה ימשיך להיות אבן שואבת לתרבות ירושלמית אותנטית על כל גווניה. אני מזמין את כל תושבי ירושלים להגיע ולהשתתף בתפילה מרגשת ומאחדת בעיצומו של חודש הרחמים והסליחות".

בשנים הקודמות התקיימה אמירת הסליחות ההמונית בהובלת יצחק מאיר בבית הכנסת 'ישורון' כאשר המתפללים הרבים מילאו את החלל עד אפס מקום. המעבר למתחם התחנה יפתח את הסליחות לקהלים נוספים ויאפשר לתושבים רבים יותר להשתתף באמירת הסליחות.

"אני מודה למשה ליאון על התגייסותו לטובת האירוע", ציין מאיר, "בשנה שעברה עמד משה ליאון על הבימה בסיום הסליחות ואמר לי 'זה טוב אבל זה לא מצוין' והוא אכן קיים את הבטחתו ודאג לכולנו השנה למקום מצוין בו התפילה תיערך ברוב עם".