דייטש: אלקין ימשיך להקפיא את ירושלים

סגן ראש העיר ירושלים יוסי דייטש ממשיך להתריע מפינוי הקפאה ממושכת של הבנייה בבירה, אם ייבחר יריבו, השר זאב אלקין.

ערוץ 7 , י"ח באלול תשע"ח

דייטש: אלקין ימשיך להקפיא את ירושלים-ערוץ 7
יוסי דייטש
צילום: דוברות

סגן ראש העיר ירושלים יוסי דייטש ממשיך את המלחמה בהקפאת הבנייה בירושלים.

במכתב פתוח לתושבי העיר, השני במספר, שיפורסם בסוף השבוע הקרוב בעיתונות ובאמצעי המדיה השונים משרטט דייטש תמונה מדוקדקת של ההקפאה בירושלים.

"כסגן ראש העיר, הנתונים לפניי. בשנים האחרונות ירד מספר התחלות הבנייה בכשליש ובשטח ממשיכה מגמת הירידה. הביקוש לדירות בירושלים כבר הזניק את המחירים לכשני מיליון ש"ח לדירת שלושה חדרים ממוצעת, לעומת כמיליון וחצי בלבד ברוב המדינה".

לטענתו מי שאשם בנושא הוא ראש הממשלה ואם ייבחר יריבו זאב אלקין, הוא ייישם את מדיניות נתניהו. "בתגובה למכתבי, הודיעה לפתע לשכת רה"מ לוועדה המחוזית על המשך דיון בתוכניות בנייה מסוימות. כרגע, לצערי, מדובר בהודעות מתוזמרות לצרכי קמפיין. כל עוד רה"מ הוא הפטרון הפוליטי של ראש העיר, אין אפשרות אמיתית ללחוץ עליו. רק ראש עיר שאינו תלוי בו פוליטית יהיה מסוגל להפעיל עליו את הלחץ הנדרש - עד לבנייה בפועל", כותב דייטש.

הוא רומז כי שיקולים זרים מנחים את לשכת ראש הממשלה. "אולי הממשלה היא המונעת בנייה, כדי לשמור על אופציות פתוחות כלפי אירופה והשמאל. מכל מקום, נתניהו יכול להמשיך בהקפאה רק כי ברקת נמנע מלנהל נגדו קמפיין ציבורי בנושא. אלקין ינהג כמו ברקת, אם ייבחר, בגלל אותה תלות פוליטית. כך לא יתחולל שינוי".

"בעיצומם של ימי הרחמים והסליחות נזכור כי כולנו חלמנו על בניינה של העיר במשך שנות אלפיים והאחריות לבנייה היא עלינו", חותם דייטש את מכתבו לתושבים.