דתיים באילת: המדריך לחופשה מהנה

למרות מה שאנשים עשויים לחשוב, אילת היא בהחלט יעד תיירותי שמתאים גם למשפחות דתיות בישראל.

תוכן שיווקי , י"ט באלול תשע"ח

דתיים באילת: המדריך לחופשה מהנה -ערוץ 7
בית מלון
istock

מגוון של בתי המלון באילת, אטרקציות מגוונות ודילים משתלמים במיוחד הופכים את העיר למושכת וחווייתית גם עבור אנשים מסורתיים ודתיים.

אולם, בין שלל האפשרויות, יש לדעת אילו מרכיבים לחפש על מנת להפוך את החופשה הדתית שלכם למושלמת. המאמר הבא, יסייע לכם בדיוק בכך!

אילת, כמו ערים רבות אחרות בישראל, נחשבת בשנים האחרונות ליעד תיירותי גם עבור הציבור הדתי. כיאה למדינתנו הקטנה, למרות האופי החילוני והמתירני השורר לעיתים במקומות מסוימים בעיר, עדיין ניתן למצוא גם בה תנאים מעולים לנופש דתי הכוללים: מניין לתפילה, מדריך שומר מסורת לאטרקציות, קיומה של מעלית שבת במלון, אוכל כשר בחדר האוכל כמובן, ואפילו בילויים המיועדים לקבוצות דתיות בלבד.

אז למרות שהחופש הגדול כמעט הסתיים, חגי תשרי עוד לפנינו ואיתם עוד ימי חופשה ונופש מבורכים עם המשפחה.

מה כדאי לבדוק לפני שנוסעים לנופש דתי באילת?

מלונות באילת – התנאי הבסיסי לחופשה דתית או מסורתית באילת הוא כמובן האוכל הכשר. לכן, שווה לבדוק לפני הנסיעה לעיר את הכשרות של חדר האוכל בבתי מלון באילת וכן, את קרבתו למסעדות כשרות אחרות. בנוסף, שווה לדעת שבמיוחד בחגים ובשבתות, חלק מהמלונות באילת מארגנים תפילות במלון עצמו, כך שלא תצטרכו אפילו לחפש בית כנסת. עם זאת, שווה לבדוק היכן נמצא בית הכנסת הסמוך למלון, ליתר ביטחון.

דילים לאילת – קיימים דילים לאילת המיועדים במיוחד לציבור הדתי וכוללים גם מגוון אטרקציות מותאמות, מלבד הדאגה לכשרות חדר האוכל וכד'. לא כולם אוהבים לקחת את הדילים הללו בהכרח הכוללים בד"כ קבוצות מאורגנות, אולם דווקא באילת הם יכולים להיות משתלמים מאוד מכיוון שפעמים רבות אתרי תיירות נפתחים בימים מסוימים עבור הציבור הדתי במיוחד (כמו שייט, בריכות שמתחלקות ליום בנים, יום בנות וכד') ולכן העניין הזה יכול להיות ממש נוח. כמו כן, כשאתם בוחרים בדילים לאילת בקבוצה מאורגנת, תהיו בטוחים שיהיה לכם מניין, אפילו במלון עצמו.

אטרקציות לדתיים – בין אם בחרתם לצאת כקבוצה ובין אם לא, עדיין קיימות באילת אטרקציות רבות שמתאימות לדתיים כמו המצפה התת ימי, סיור רגלי בטיילת המלך שלמה הנפלאה, טיולי ג'יפים ועוד. אגב, יש גם חוף נפרד באילת , מגודר ומוסדר, אשר נמצא ברצועת החוף הצפונית של העיר. אם תהיתם, הגדר הקיימת במקום נכנסת גם לתוך המים ולכן יוצרת הפרדה מוחלטת בין אזור הנשים לאזור הגברים.

טיולים מודרכים מחוץ לאילת – מגוון בתי מלון באילת מציעים לרוב גם טיולים מודרכים מחוץ לעיר, כמו טיולי ג'יפים למשפחות, שייט כאמור, טיולים רגליים וכד'. אם יש לכם העדפה ספציפית, כדאי לבדוק לפני עם המלון אילו אטרקציות הוא מציע והאם חלקן יכולות להתאים לציבור הדתי, ע"פ דרישותיכם.

לסיכום, קל להבין כי העיר אילת מתאימה לחלוטין גם לנופש עבור דתיים. מגוון האטרקציות בעיר ואפשרויות הבילוי הופכים אותה לפתוחה ומתאימה לכל המבקרים שמעוניינים ליהנות בה, בשלל עונות השנה!