בעז העצני
בעז העצני צילום: קדמיאלה העצני

סיפור דרום תל אביב מעיד על אוזלת היד, חוסר המוטיבציה, הכניעה לשמאל והתוצאות העלובות המאפיינות את ממשלות נתניהו.

שנה בדיוק עברה מאז הביקור המתוקשר של ראש הממשלה ברחובות דרום תל אביב וההבטחה להחזיר את הביטחון לאזור, שנה עם אפס תוצאות.

כבר כשהגיע לשלטון ב-2009 ירש נתניהו מצב קטסטרופלי של שיטפון מהגרי עבודה מאפריקה דרך הגבול המצרי. לזכותו אפשר לומר שהוא הגיב היטב ובנה את הגדר שבלמה את הזרימה. רשויות המדינה העמידו לטובת המסתננים אוטובוסים שפרקו אותם בדרום תל אביב, במקום שבו האוכלוסייה חלשה, פחות מקושרת ואין שם אנשים מהסוג שמסוגל בשיחת טלפון אחת להפנות את הזרימה למקום אחר.

ארגוני השמאל מילאו כרגיל את תפקידם ההרסני, עתרו נגד "ההחזרה החמה" – החזרה של מסתננים שנתפסים בעת החדירה למצרים, בג"ץ תרם גם הוא את חלקו וקיבל, בלי כל הצדקה חוקית, את העתירה, והמשך הזרימה הובטח. הכול נעשה בגיבוי התקשורת העוינת שנרתמה בחדווה לקמפיינים של הסחיטה הרגשית לטובת המסתננים.

הם הוגדרו כ"פליטים" למרות שאפילו אם היו בסכנת חיים בארצם, מיד לאחר המעבר למצרים, 1,000 קילומטר מישראל, הסכנה חלפה. בפועל יודעים בדיוק כמה דולרים עולה להגיע לגבול מצרים, כמה עולה לחצות את מצרים וכמה עולה לחצות את סיני ולהגיע לגבול המדינה שיצאה מדעתה.

שם מעורר חמלה נוסף שהודבק להם הוא "מבקשי מקלט", למרות שרובם המכריע אפילו לא ניגשו למלא את הטפסים לבקשת מקלט. התקשורת מעלה בתפקידה לחשוף את כל מערכת היבוא, החיפוי המשפטי והסיוע להצפה הזאת, בהיותה איבר מגופו של השמאל. עשר שנים אחרי חזרתו של נתניהו לשלטון, והכישלון בשינוי כלי התקשורת הגדולים מוחלט.

התקשורת גם מילאה תפקיד מרכזי בקמפיין שנועד למנוע גירוש מסתננים בעלי משפחות על ידי הצגת המהלך כ"גירוש ילדים". הממשלה לא תקפה חזרה בניסיון להסביר במה מדובר והרימה ידיים מזמן בכל הנוגע לגירוש בעלי משפחות. עברו שנים והתוצאה היא חיילים בצה"ל בני מסתננים, נוצרים ומוסלמים שמסתובבים בדרום תל אביב ומתריסים כלפי התושבים המקוריים האומללים שהם יותר ישראלים מהם.

נתניהו ניסה לקדם גירוש למדינה שלישית. השמאל פצח בקמפיין עולמי והצליח לבטל את נכונותן של שתי מדינות לקלוט אותם.

השמאל ובג"ץ יצרו מצב שההרחקה והכליאה של גנבי הגבול הללו סורסו לתקופות מגוחכות, דבר שהוביל לסגירת מתקן ההרחקה חולות בנגב, מה שמשאיר אותם ברחובות ושולל מהמשטרה את אחרון הכלים להרחקת טיפוסים בעייתיים.

בצר לו נכנע נתניהו למתווה האו"ם שהיה מופרך מלכתחילה וכלל קליטת חלק מהמסתננים בארץ יחד עם הבטחה חסרת כיסוי לקליטתם בחו"ל, בשעה שהשערים שם דווקא נסגרים. שפי פז ופעילי דרום תל אביב הכשילו את מתווה הכזב הזה, ומאז מושכת הממשלה בכתפיה ונטשה את הנושא לחלוטין. פקחי משרד הפנים אינם נוכחים בשטח, המשטרה אינה עוצרת מסתננים עבריינים ודווקא כן עוצרת ומתעללת בפעילים ותושבים יהודים, שהפכו לסוג של מתנחלים חסרי זכויות, והחוצפה, ההעזה והעבריינות של המסתננים מרקיעות שחקים.

לא רק שהשר דרעי אינו דורש ממשרדו לבצע פעולות אכיפה כלפי אלו שממררים את חיי התושבים השקופים של דרום תל אביב שאותם, כביכול, הוא מייצג, אלא שבניגוד לקודמיו, אלי ישי, גדעון סער וסילבן שלום, הוא מעניק מעמד לעוד ועוד מסתננים, כולל למנהיגם, מועתסם עלי, פרובוקטור בשליחות השמאל אשר מנהל בישראל וברחבי העולם תעמולת הכפשה נגד ישראל. אולי מפני שכשבפרקליטות חוקרים שחיתות, כדאי להקפיד שלא לפגוע בציפור נפשו של השמאל.

כל חוליי המשילות של הימין מגולמים בפרשה הזאת, ובראש ובראשונה ההימנעות מלטפל בשורש הבעיה של ישראל - שלטון השמאל הקיצוני באמצעות בג"ץ. שוב הצבענו ימין וקיבלנו שמאל. זה הזמן להצטרף לתושבי דרום תל אביב ולצאת יחד איתם להפגנה ביום חמישי בערב, בקריאה לנתניהו לקיים את מה שהוא הבטיח.