חזירי בר
חזירי ברצילום: Haim Shohat/Flash90

ארגון עד כאן חושף תיעוד מתוך סיור של ארגון 'לוחמים לשלום' בו נשמעים תושבי הכפר א-דיק שבמערב השומרון מספרים כי מתנחלים מהאזור משחררים חזירי בר בכפר.

שתול של 'עד כאן' תיעד את מעבירי הסיור, שהתקיים לפני כארבע שנים בכפר, מתארים למשתתפים כיצד המתנחלים באים בלילות עם משאיות של חזירי בר ומשחררים אותם בכפר, ואת הפגיעה שהחזירים מסבים לתושבים ולגידולי החקלאות שלהם.

בהקלטה נשמע תושב הכפר מדבר בערבית, והמתורגמן מטעם 'לוחמים לשלום' מתאר לסובבים כיצד חזירי הבר מזיקים לתושבים "אנחנו סובלים, והפלאחים והחקלאים סובלים מזה שהחזירים מקלקלים את החקלאות שלהם. החזיר מחפש רק איפה שיש לכלוך וזבל. בזמן האחרון החזירים התחילו להיכנס לבתים, לגינות של הבתים".

בהמשך ההקלטה מסביר המתורגמן כי המתנחלים הם אלה שהביאו לכפר את החזירים, באמצעות משאיות "החזירים שנמצאים עכשיו זה מהמתנחלים, הם הביאו את זה", וכן "ראינו את המשאית מביאה חזירים. משאית ישראלית מביאה חזירים". בנוסף נשמעת תושבת הכפר מדברת בערבית, והמתורגמן מסביר כיצד ראתה משאית עם חזירים יוצאת מהיישוב עלי זהב ומפזרת אותם הכפר.

ארגון 'עד כאן' בחר לחשוף כעת את התיעוד עם הסיפור השקרי משום שלא רצה לחשוף את השתול באותה התקופה.

בארגון מוסרים כי בכוונתם להפיץ עוד חומרים על 'לוחמים לשלום' בימים הקרובים, ולחשוף שקרים נוספים. עוד הוסיפו בארגון כי 'לוחמים לשלום' עומדים מאחורי טקס הזיכרון האלטרנטיבי לפלסטינים, המתקיים בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

גלעד אך מנכ"ל 'עד כאן' מסר "במהלך סיור של הארגון הקיצוני לוחמים לשלום חשפו פעילי "עד כאן" עוד עלילת דם מבית היוצר של הארגונים האנטי ישראלים, והפעם טענה הזויה שתושבי היישוב עלי זהב מביאים בלילות משאיות מלאות חזירי בר ומפזרים אותם בבתי הכפר".

"הצורך של אותם הארגונים להיאחז בשקרים כל כך גסים בכדי להפוך את היהודים למפלצות מזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה. בטח כשבצד השני עומד כפרו של רב המרצחים המהנדס יחיא עייש. ארגון עד כאן ימשיך לחשוף את האמת מאחורי התופעה המעוותת הזו" הוסיף אך.