בן גביר: למנוע משחק כדורגל בג'נין

עו"ד איתמר בן גביר פנה ליועמ"ש ולפרקליט המדינה בדרישה למנוע משחק כדורגל של הפועל אום-אל פאחם בג'נין. "תחושת חוסר שיוויון"

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ט באלול תשע"ח

עו"ד בן גביר
עו"ד בן גביר
צילום: יוני קמפינסקי

"האפליה היא אם כל חטאת", כך כתב היום (חמישי) עו"ד איתמר בן גביר במכתב ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה.

את הדברים כתב עו"ד בן גביר במכתב בו דרש למנוע קיום משחק כדורגל של קבוצת הפועל אום אל פחם מול קבוצה מקומית בג'נין, זאת מאחר שעל פי הפרסומים הורתה הנהלת המועדון מאום אל פאחם למאמן הקבוצה היהודי ולשחקנים היהודים שלא להגיע למשחק, בשל חשש לחייהם ככל הנראה. לדברי עורך הדין בן גביר מדובר בעבירה ברורה על החוק.

במכתבו ליועמ"ש כתב בן גביר: "להווי ידוע לאדוני שלא אחת הגשתם כתבי אישום כנגד חסידי ברסלב או פעילי ימין בגין כניסה לא חוקית לשטחי A. אני מזכיר לך שאום אל פחם היא עיר ואם במדינת ישראל ושחקניה הערבים הם אזרחים ישראלים החייבים בכיבוד חוקי מדינת ישראל".

"לאור הדברים האלה, אני דורש ממך להורות לשחקני הקבוצה שלא להיכנס לשטח A ובמידה ויעשו כן, אני מבקש ממך לחקור את ההנהלה והשחקנים ולהעמידם לדין, מיותר לציין כי במידה ולא תעשה כן יהווה הדבר תקדים מוצהר וברור ומדינת ישראל לא תוכל להגיש כתבי אישום נגד יהודים הנכנסים לשטחי A, לא אחת נפסק כי האפליה היא אם כל חטאת, ואין לך תחושה קשה יותר מאשר תחושת חוסר השוויון של בניה ובנותיה של החברה הישראלית כאשר הם חשים שנוהגים בהם איפה ואיפה"

יצויין כי המשחק אמור להתקיים הערב בשעה 17:30 באצטדיון המקומי בג'נין

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il