רופא מבית לחם מאיר את עיני תושבי עזה

ד"ר עבדאללה אבו הנט נסע בשנה האחרונה יותר משמונה פעמים לרצועת עזה וביצע מעל 120 ניתוחים להשתלת קרניות עיניים.

רעות הדר , י"ט באלול תשע"ח

ד"ר עבדאללה אבו הנטש, רופא עיניים מבית לחם, נוסע באופן תדיר לרצועת עזה כדי לטפל בעזתים ומאיר את עיניהם.

ד"ר אבו הנטש נולד בטול-כרם, למד רפואה בבגדאד וכיום הוא גר בבית לחם. ד"ר אבו הנטש מומחה לרפואת עיניים בבית החולים סיינט ג'ון בירושלים ומפעיל סניפים בענבתא, חברון ועזה.

ד"ר אבו הנטש ביחד עם צוות של תשעה רופאים ואחיות מבית החולים סיינט ג'ון שבירושלים, יוצאים מספר פעמים בשנה לרצועת עזה במטרה לטפל בעזתים. הם מטפלים בהם במסירות נפש ומתוך תחושת שליחות ומתמחים בתחום רפואת העיניים והשתלת קרניות במטופלים.

בשנה האחרונה נסע אבו הנטש לרצועת עזה יותר משמונה פעמים וביצע מעל 120 ניתוחים להשתלת קרניות עיניים עבור מטופלים עזתים. בכך הוא חסך ל-120 מטופלים ובני משפחותיהם את הפרוצדורה והזמן של הנסיעה לבית החולים בירושלים בשביל לעבור את ההשתלה.

"יש הרבה סיפורים של אנשים שעזרנו להם בעזה, הרבה סיפורים של ילדים שהשתלנו להם קרניות ולאחר מכן השתנו חייהם. זה נותן לי כוח," אומר אבו הנטש בראיון לעמוד הפייסבוק של מתאם פעולות הממשלה בשטחים.

בנוסף, הוא מספר כי אביו היה רופא ועודד אותו לעסוק בתחום הרפואה, כאשר מאז ומתמיד הוא התעניין בתחום זה בכלל וברפואת עיניים בפרט. "למדתי רפואה בבגדאד ועשיתי את ההתמחות שלי בבית החולים הדסה עין כרם שבירושלים," פירט אבו הנטש.

עבדאללה מספר גם על ראשית דרכו: "נולדתי בגדה המערבית, בטולכרם. כאשר הגעתי לבית החולים הדסה עין כרם, ראש המחלקה שם אמר לי: 'מהרגע שאנחנו נכנסים בבוקר לבית החולים אין פה יותר לאום, דת או שום דבר אחר. אנחנו פה רופאים שמטפלים באנשים, ונטפל בהם באותה צורה לא משנה אם הם יהודים או ערבים, פלסטינים או ישראלים'".