מרים פרץ: לא ישברו את הרוח שלנו

הפדרציה של יהדות מרוקו הכתירה את מרים פרץ בתואר "אשת חיל ודמות מופת" שבו עוטרו בין היתר שמעון פרס והרב ישראל מאיר לאו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט באלול תשע"ח

הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו הכתירה היום (ה') את כלת פרס ישראל מרים פרץ ל"אשת חיל ודמות מופת", תואר שבו עוטרו עד היום בין היתר אריאל שרון, שמעון פרס, הרב ישראל מאיר לאו ומלך מרוקו חסן ה-2.

"זה מעמד מרגש", אמרה פרץ לערוץ 7. ''אני לא בנויה לטקסים. אני אחזור לדבר היום קצת מרוקאית ואחזור לשורשים ואזכיר את הבית ואת החלום והכמיהה לארץ והמחיר של החלום''.

''אני מודה לפדרציה העולמית של יהדות מרוקו שהעניקה לי את אות הכבוד. עליתי לישראל ממרוקו בשנת 1964 ועד היום אני שמחה על היכולת שלי לחיות כאן במדינה היקרה שלי חיים מלאים ושמחים. אני אוהבת את העם והמדינה שלי. אף אחד לא יוכל לשבור את הרוח שלנו", אמרה פרץ במהלך נאומה באירוע.

נשיא הפדרציה העולמית, סם בן שטרית, אמר כי ''מרים פרץ היא המשך לשרשרת הזהב של המעוטרים לדמויות מופת שהכתרנו בארץ ובתפוצות. ענוותנותה היא מסימני אישיותה. על אף הגעתה לגדולה, לא גבה לבה ולא רמו עיניה. מרים היתה ונותרה אישה צנועה".

פרץ, אשת חינוך ישראלית, שכלה שניים מבניה במערכות ישראל ומאז מרצה בפני בני נוער וחיילי צה"ל. פרץ היא כלת פרס ישראל למפעל חיים לשנת 2018, על פעילותה לחיזוק הרוח היהודית-ישראלית.טוען....