שר החינוך:
''ביטחון איתן צריך עורף חזק''

נפתלי בנט פתח את שנת הלימודים בעוטף עזה: ״נמשיך לחזק את תושבי הדרום ולגבות אותם באופן מלא''.

ערוץ 7 , י"ט באלול תשע"ח

עורף חזק
עורף חזק
צילום: עודד קרני

שר החינוך, נפתלי בנט, הגיע הערב (ה') לביקור בעיר שדרות לרגל פתיחת שנת הלימודים תשע״ט.

את האירוע, בו השתתפו גם הח"כים שולי מועלם ויעקב מרגי, יזם בנט לאור המתיחות הביטחונית בחודשים האחרונים.

״רגע לפני פתיחת שנת הלימודים, הגענו לאירוע חגיגי דווקא פה כדי לחזק את תושבי הדרום שהם אחינו", אמר בנט. ''אנחנו מעבירים מסר ברור לאויב שמעבר לגדר - את העיר הזאת, את הרוח הזאת לא תוכלו לשבור. הרוח של שדרות והרוח של מדינת ישראל ינצחו.

''אנחנו נחזיר את השקט והביטחון לעוטף עזה ולשדרות. שנת הלימודים כבר בפתח, ורצינו לאפשר הפוגה לילדים כדי שיוכלו ליהנות לפני שחוזרים לשגרה. המחויבות שלנו לתושבי הדרום היא להעניק שקט ויציבות, ואת זה אנחנו נמשיך לעשות. ביטחון איתן צריך עורף חזק. זה מגיע להם. נמשיך לחזק את תושבי הדרום ולגבות אותם באופן מלא״, הבהיר שר החינוך.

בנט הוסיף, ״שדרות היא העיר היחידה בעולם שנמצאת תחת מתקפת טילים 17 שנים - את השיא הישראלי הזה הגיע הזמן לעצור״.

באירוע במתנ"ס שדרות השתתפו הזמר סטפן ואמן הילדים 'גילי בא לבקר', כאשר במקביל התקיימו פעילויות חווייתיות לילדים, בהן: במה פעילה, עמדות מולטימדיה, מרוץ מכוניות, פיפה, כדורגל, משחקים, מתנפחים גדולים ומתחם ג'ימבורי לקטנים, דוכני ירידים, מופעי חוגים, איפור וציורי פנים, בלוני צורות, בובות שטח, הולכי קביים, עמדת צילום ועוד.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, אמר ״גם השנה ילדי שדרות זוכים לפעילות ענפה במתנ"ס עם מגוון חוגים לכלל הגילאים והופעות ופעילויות שונות במהלך כל השנה. אני שמח לפתוח את שנת הלימודים עם שר החינוך, נפתלי בנט, שילדי שדרות יקרים לו והוא בחר להיות דווקא כאן ערב פתיחת השנה".