תקוע. ארכיון
תקוע. ארכיוןצילום: פלאש 90

ניסיון פיגוע סוכל הבוקר (ראשון) סמוך לישוב תקוע שבמזרח גוש עציון, לאחר שערבי ניסה לתקוף תושב יהודי באמצעות מוט ברזל.

מתחקיר ראשוני של האירוע עלה כי המחבל תקף באבנים תושב בחניון יער תקוע, תוך שהוא קורא קריאות "אללה אכבר".

בשלב זה נמלט המחבל, עבר את גדר הישוב, תפס חפץ מתכתי וניסה לתקוף אתו תושב בתוך הישוב. התושב שהיה חמוש הצליח להשתלט על המחבל בעזרת שני תושבים נוספים שהיו באזור, וכן בסיוע הרבש"ץ שהגיע למקום תוך זמן קצר.

מצה"ל נמסר, "לפני זמן קצר לוחמי צה"ל עצרו פלסטיני שניסה לתקוף מתיישב עם מוט ברזל סמוך לתקוע. אין נפגעים. כוחות צה"ל סורקים במרחב".

כיתת הכוננות של הישוב סורקת את המרחב, כולל סמוך לבתי הספר והגנים בהם התחילה היום שנת הלימודים, על מנת לוודא שאין עוד נפגעים באירוע. עד לסיומן של הסריקות הנחו כוחות הביטחון את תושבי הישוב להסתגר בבתיהם.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן הגיע למקום ואמר, "אנחנו נמצאים ביישוב תקוע שכרגע ספג מתקפה של מחבל בודד ככל הנראה. תודה לאל אין נפגעים חוץ משלושה נפגעי חרדה שגם זה חמור מאוד. כל הכוחות פעלו ופועלים בצורה טובה מאוד. אנחנו מאוד מאוד בונים על הפעולה התקיפה של צבא הגנה לישראל, שלא תאפשר לטרור להרים ראש ואנחנו כאן כדי לוודא שהיישוב מתפתח, שההתיישבות מתפתחת ונבנית. זאת התשובה האמתית שלנו לכל שכנינו שחושבים שהם יכולים להרים עלינו יד ולגרש אותנו מכאן לא יעזור להם, אנחנו כאן לתמיד".

השר לוין שנכח בתקוע בעת ניסיון הפיגוע מסר, "הגעתי היום לפתיחת שנת הלימודים. אני נמצא כאן בבית הספר אח"י תקוע ובמהלך טקס פתיחת השנה היה כאן אירוע ביטחוני. פתיחת שנת הלימודים העוצמתית מוכיחה ששום דבר לא ימנע מאיתנו לממש את הזכות שלנו על הארץ שלנו לקיים חיים יהודים כאן באזור הנפלא והמיוחד הזה".

תקוע: אזעקה באמצע טקס פתיחת שנת הלימודיםדוברות השר יריב לוין