"כל תלמיד בישראל חייב לבקר ביו"ש"

השר יריב לוין פתח את שנת הלימודים בבי"ס ממ"ד כרמי יהודה בגוש עציון והמשיך לסיור בתקוע ובנתיב האבות, "יש לכם את הזכות לגור כאן".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב באלול תשע"ח

שר התיירות יריב לוין פתח הבוקר (ראשון) את שנת הלימודים בבית הספר ממ"ד כרמי יהודה בגוש עציון, משם המשיך בסיור בישוב תקוע ובשכונת נתיב האבות.

השר השתתף בברכת הכהנים המסורתית בבית הספר במסגרתה התלמידים מכיתה ח' מברכים את התלמידים החדשים.

בראיון לערוץ 7 אמר השר לוין, "אני שמח לפתוח את שנת הלימודים בגוש עציון. התחלתי את הביקור באלון הבודד - הסמל של הגוש שבקרוב נהפוך אותו לאתר מסודר לכל התיירים. אמרתי הבוקר לתלמידים בבית הספר ממ"ד כרמי יהודה שאפשר לצאת שוב לחופש ולטייל בארץ היפה שלנו ולהמשיך את מפעל הציונות האדיר שגוש עציון הוא חלק ממנו".

"ככל שזה תלוי בי כל תלמידי בישראל צריך לבקר ביהודה ושמרון", ציין לוין, "בתחילת הקדנציה שלי כשר תיירות הרכבתי 20 אתרים מרכזים בכל רחבי הארץ כולל אתרים ביהודה ושומרון והעברתי את הרשימה למשרד החינוך על מנת שתיבנה תכנית במסגרתה כל תלמיד בישראל יכיר את האתרים הללו. מי שמכיר את הארץ שלו ואת ההיסטוריה שלו יודע מאין הוא בא ולאן הוא הולך".

"הזיכרונות שלי מבית הספר מורכבים. אני זוכר את ההפסקות. יש השפעה עמוקה לרוח צוות המורים. בבית הספר מקבלים לא רק חומר לימודים אלא גם ערכים. וככל שאני מתרשם בית הספר כאן בגוש עציון הוא אחד מבתי הספר שמעניקים השראה וערכים לתלמידים", הוסיף לוין.טוען....