משיב לכל הטענות. בנט
משיב לכל הטענות. בנט צילום: קובי ריכטר/TPS

ובכן, לאחר בדיקה יסודית מול אגף הכספים במשרד החינוך, הנה נתוני האמת מול נתוני ארגון השמאל הקיצוני "מולד" כפי שהוצגו בחדשות.

1. מולד הציג שהתקציב השנתי של לימודי מדע וטכנולוגיה לילדי ישראל הוא 10 מיליון ₪ אך התקציב בפועל הוא 4.47 מיליארד ₪. פי 447 (!!) ממה שהוצג. מה ששמעתם.

2. הוצג כאילו התקציב השנתי באזרחות הוא 1.8 מיליון ₪ אך בפועל הוא 360 מיליון ₪. פי מאתיים ממה שהוצג.

3. הוצג כאילו התקציב השנתי ביהדות ותנ"ך הוא 176 מיליון ₪ אך בפועל הוא 780 מיליון ₪.

הלאה. אפשר לטעון, "התכוונו לפרסם תקציב גופים חיצוניים". אז:

א. דיברתם וכתבתם על תקציב כולל, וכך כל מדינת ישראל הבינה כולל לפיד, עשרות עיתונאים, ואף חבריי המזועזעים ששלחו לי בבעטה את הנתון ש״משרד החינוך משקיע פי 17(!) ביהדות מאשר במדעים.

ב. אבל *גם תקציב הגופים החיצוניים במדעים איננו 10 מיליון ₪ אלא 476 מיליון ₪! הפכנו והפכנו להבין מהיכן מולד שאבו את הנתון 10 מיליון ₪ בגופים חיצוניים במדעים, ואין לנו שמץ של מושג.

כלומר, אעשה סדר: טענתם שמשרד החינוך בהובלתי מתקצב את תחום היהדות פי 17 מאת תחום המדעים. האמת היא שמשרד החינוך מתקצב את תחום המדעים פי 5.7 מאשר את תחום היהדות. ומבחינת גופים חיצוניים תחום המדעים זוכה ל-476 מיליון ₪ לעומת 176 מיליון ₪ ביהדות.

עוד מספר הערות:

1. לצערי למרות שמדובר בפייק ניוז מזיק, עד לרגע זה לא זכינו להתנצלות או תיקון. להיפך, רק התחפרות בשקרים. חדשות 2 הם ערוץ התקשורת המרכזי בישראל ואני מאוכזב מאד מכך. לא מתאים לכם.

2. לא פחות מדהים זה שערוץ זה נשען על נתוני "מולד" כאילו מדובר באיזה מכון מחקר אובייקטיבי. זוהי עמותת שמאל קיצונית, שמומנה על ידי הקרן לישראל חדשה, שחרטה על דגלה לפגוע ביהדות, בציונות הדתית ובי, בגלל עצמתי. זה כאילו היו לוקחים למהדורת 2 את נתוני "אם תרצו" באופן עיוור.

3. הקרן לישראל חדשה, יחד עם עמותות שלה כמו "מולד" הבינה שמקור הכוח של המחנה הלאומי בישראל הוא הימין האידיאולוגי והוא מאכיל את התקשורת מזה 3 שנים בקמפיין "הדתה" כדי לפגוע בנו.

לסיכום: הנתונים שפורסמו הן פייק ניוז מוחלט. הכלל שלי: כל מה שגורם לזה שילדי ישראל יכירו את מסורתם- חיוני ונדרש. שלא נגדל כאן דור של בורים. כל מה שמכוון להחזרה בתשובה או לרמיזה מה נכון/טוב ומה לא נכון - אסור בתכלית האיסור בבתי ספר חילוניים. אנחנו מדינה יהודית וגאים בכך!

המלצה לכל איש תקשורת בעתיד: אל "תשבו עם מולד" על הנתונים

ואחרון חביב: נתוני מולד התייחסו לשנים 2010-2015. נכנסתי לתפקידי רק ב2015. (השפעת שר על תקציב שנה נוכחית היא אפסית). בקיצור, ארגון מולד של הקרן החדשה יצר כאן פייק ניוז מכל זווית ומכל היבט איך שלא תסובבו את זה. עיתונאי שיסתמך בעתיד על מולד מועל בתפקידו ביודעין.

"הדתה" <סוף>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו