לפיד לערוץ 7:
40 מנדטים לליכוד לא יהיו, אנחנו ננצח

יו"ר יש עתיד מתייחס בראיון חג לכוחו הפוליטי ועמדותיו המדיניות ומגלה כי בנו לומד באונ' אריאל. "הציונות הדתית צריכה להיות גשר".

חזקי ברוך , כ"ג באלול תשע"ח

יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, שוחח הבוקר (שני) עם עיתונאי ערוץ 7 לרגל השנה החדשה העומדת בפתח.

"חשבון נפש צריך לעשות תמיד, אבל אין לי סיבות מיוחדות לעשות חשבון נפש בעניין הזה", אומר לפיד בפתח הראיון כשהוא נשאל על התנהלותו בשנים האחרונות, "צריך להמשיך לעשות את מה שאנחנו עושים ומאמינים בו".

לפיד דוחה את הטענות כי עמדות המפלגה שבראשותו אינן ברורות, "אני לא מזגזג, מדובר בפייק ניוז. אנחנו המפלגה הכי עקבית בישראל".

איפה אתם ממוקמים במפה הפוליטית? "אני חלק מהמחנה הלאומי, החלוקה שאומרים 'אתם ואנחנו' מכרסמת בציבור הישראלי. בתוך האנחנו הזה, אני במפלגת מרכז. הבעיה בישראל זה לא ימין או שמאל אלא הבעיה במנהיגות ואת זה באנו לתקן".

לפיד מוסיף "המערכת הפוליטית עובדת עכשיו בשביל עצמה, השיח עוסק רק בפיצול ואת זה אתה ואני צריכים להפסיק. אני אדע לטפל בביטחון לא פחות מהממשלה הזאת שבה יוצאים מהקבינט לדבר עם התקשורת".

לפיד מגחך על נאומו של ראש הממשלה בשבוע שעבר שבו הצהיר כי הליכוד יזכה ב-40 מנדטים בבחירות הקרובות. "לא יהיה לו 40 מנדטים ולא 30, לא היה ולא יהיה. היעד שלי הוא לנצח. אני ישבתי בממשלה של נתניהו, משהו קרה לו. צריך ללחוץ את ידו ולהגיד לו תודה ודי".

בדבריו מציין לפיד כי אינו פוסל ישיבה בקואליציה עם שום מפלגה כולל עם החרדים, "אני לא פוסל אף אחד", אמר.

לפיד משוכנע כי חוק הגיוס שאושר בכנסת בקריאה ראשונה הוא חוק מצוין, כלשונו, "הגיע הזמן להסיר את הכאב הזה ממדינת ישראל. אי אפשר לקיים מדינה שחלק מתגייסים ואחרים לא בגלל שיש להם מפלגות עם כוח פוליטי. הגיע הזמן שיותר חרדים יתגייסו, לא בגלל שאני נגדם".

בהתייחסו לברית הקודמת עם יו"ר הבית היהודי אמר לפיד "נפתלי הוא חבר שלי והוא איש ראוי אבל יש שם השתלטות של כוחות חרד''ליים ואני מתרחק מקיצוניות. הציונות הדתית צריכה להיות גשר".

כבן לניצול שואה, נשאל לפיד, כיצד הוא חש מול ''נאום התהליכים'' של יאיר גולן. "אמרתי בזמנו שהרגשתי עם זה לא טוב ואין מקום להשוואות. אבל האם בגלל זה נבטל את כל הזכויות שלו? זו הייתה אמירה לא מוצלחת, במיוחד ביום השואה".

לפיד סבור כי גושי ההתיישבות חייבים להישאר בידי ישראל, "אני נגד סיפוח חד צדדי. נספח את שכם ורמאללה? גושי ההתיישבות צריכים להישאר בידי ישראל ורק אז לבצע סיפוח. המתיישבים יכולים להיות רגועים (אם אהיה ראש ממשלה), אנחנו לא נגדם. הבן שלי מצטרף עכשיו לאוניברסיטת אריאל, את זה אני מספר לך לראשונה".

במסר לקראת השנה החדשה לגולשי ערוץ 7 אומר לפיד "אנחנו מוכרחים שתהיה לנו שנה שבה לא נעסוק בלפרק את המדינה ולהצביע מי האויב. שתהיה שנת הביחד".