"היום הילדים קוראים יותר ספרים"

סופרת הילדים והנוער הפופולרית גלילה רון פדר עמית מתחברת גם לדור הקוראים הצעיר של היום ולא עוסקת בהתרפקות מיותרת על עבר דמיוני.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג באלול תשע"ח

סופרת הילדים והנוער, גלילה רון פדר עמית, מתייחסת בראיון לערוץ 7 להרגלי הקריאה של ילדי ישראל בדור הסמארטפונים והטאבלטים, ומסרבת לעשות אידיאליזציה לעבר.

"אף פעם לא כולם קראו ספרים וגם בדור שלי לא כולם קראו ספרים" מציינת רון פדר עמית, "יש איזו מן אידאליזציה של דורות קודמים. אני שייכת לדור הראשון של המדינה. נולדתי שנה וחצי אחרי שהמדינה קמה. הגיעו אז הרבה עולים לא ידעו קרוא וכתוב ולא קראו ספרים".

"אני לא זוכרת אותנו רצים לספרייה", היא מוסיפה, "לא היו אז טאבלטים וטלוויזיה אבל היו עצים. טיפסנו על העצים והיו חבורות. היום פחות מטיילים על עצים ופחות מטיילים בוואדי ויותר ליד הטאבלטים, אבל עדיין קוראים ספרים ואולי אפילו יותר מאשר בדור שלי".

לדבריה, "מספר הילדים שגדלים בבתים עם ספרים הוא יותר גדול. יש דבר נוסף, כאשר ילד לומד לקרוא זה כמו שילד לומד ללכת. זה שיש אופניים חשמליים זה לא אומר שהוא ירוץ לאופניים ולא ילמד ללכת. ילד בתחילת דרכו מאוד רוצה לקרוא ומתרגש לקרוא אחר כך זה תלוי בהרבה גורמים אחרים, אבל זה היה גם פעם".