"טרור העפיפונים" בהאג
חקלאים מישראל תבעו את חמאס

חקלאים מעוטף עזה הגישו תביעה נגד מנהיגי ארגון הטרור חמאס בבית הדין הבינלאומי בהאג. מחוץ לבית הדין הוצגו צילומים של נזקי הטרור.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ג באלול תשע"ח

חקלאים מישראל תבעו את חמאס-ערוץ 7
החלקאים מחוץ לבית הדין בהאג
צילום: שורת הדין

חקלאים מעוטף עזה הגישו היום (שני) תביעה לבית הדין הבינלאומי בהאג נגד בכירי ארגון הטרור חמאס בעזה, לאחר חודשים ארוכים של טרור עפיפונים ובלוני תבערה.

התביעה, שהוגשה באמצעות ארגון "שורת הדין", הינה בשמם של חקלאי העוטף יחד עם 50 אלף איש מישראל ומהעולם שהצטרפו לתביעה נגד בכירי חמאס.

במקביל להגשת התביעה, הוצגה מול בניין בית הדין הבינלאומי תערוכה מיוחדת שהוטסה להאג ובה תיעוד של נזקי טרור העפיפונים ובלוני התבערה בעוטף עזה.

בין החקלאים שהגישו את התביעה: מנהל ענף החקלאות בקיבוץ ניר עם, עופר ליברמן, קיבוץ שבו נשרפו כאלף דונם בקיץ האחרון; יאיר מנע מקיבוץ ניר עם; רפי בביאן מקיבוץ עלומים שבעוטף עזה ואדי פולונסקי מקיבוץ אור הנר שבעוטף עזה. התביעה הוגשה נגד בכירי ארגון הטרור חמאס, בהם סאלח אל עארורי, זאהר ג'בארין וח'אלד משעל.

נשיאת ארגון שורת הדין, עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר, אמרה "המציאות הביטחונית הקיימת, שבה שדות ויערות בישראל נשרפים בכל יום בידי פעילי ארגון טרור, היא בלתי מתקבלת על הדעת. לא ייתכן שבכירי החמאס יאשימו את ישראל בפשעי מלחמה בזמן שהם משתמשים באוכלוסייה אזרחית, בדגש על ילדים, כמגן אנושי לפעולות הטרור שלהם - שמופנות פעם אחר פעם לאזרחי ישראל. ועל כן, אנו קוראים לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג למצות איתם את הדין".

נציג החקלאים עופר ליברמן מקיבוץ ניר עם אמר כי ''הגשת התביעה היום היא צעד הכרחי וחשוב כלפי העולם. ארגון חמאס בעזרת שליחיו שורפים לנו את השדות בחודשים האחרונים, מדובר בפשע מלחמה לכל דבר. אני שמח היום על הגשת התביעה ואני מגיש אותה היום בגאווה בשם כל התושבים והחקלאים בעוטף עזה".