"יום חג הפך לפארסה מביכה"

מנהלת ליגת העל בכדורגל תוקפת בחריפות את האלופה הפועל באר שבע על התנהלותה אמש במשחק הליגה מול מכבי ת"א: "ביזיתם את הכדורגל"

נרי וייס , כ"ג באלול תשע"ח

שחקני באר שבע. בימים טובים יותר
שחקני באר שבע. בימים טובים יותר
צילום: פלאש 90

מנהלת הליגה בכדורגל מסירה את הכפפות. אחרי פארסה גדולה אמש טרם משחק הכדורגל בין האלופה הפועל באר שבע לסגניתה מכבי ת"א, מנהלת הליגה הודיעה הערב (שני) כי תנקוט צעדים חריפים נגד האלופה מבירת הנגב.

הרקע לתגובתה החריפה של המנהלת הוא לאחר שאמש עיכבה הפועל באר שבע את פתיחת המשחק ברבע שעה, בשל סירובה להחליף את צבע חולצתו של שוערה, אריאל הרוש, זאת למרות דרישות חוזרות ונשנות של שופט המשחק, משקיף המשחק וכל האחראים על כך מצידה של המנהלת, דרישה שהגיעה כבר ביום שלישי בשבוע שעבר ונאמרה שוב ושוב גם ביום המשחק ועד דקות ספורות לפני תחילתו.

מוקדם יותר היום הודיעה הנהלת המועדון מהדרום כי היא מתנצלת וכי טעתה בשיקול הדעת, כשכתבה: "רצינו רק לומר שטעינו. במשך שנים אנחנו נוהגים בהבנה ומסכימים לאינספור בקשות שעולות. למרות שהקבוצה הביתית היא זו שאמורה לבחור את התלבושת, במשך שנים אנחנו כקבוצה ביתית מגלים גמישות במשחקים רבים, הן לבקשות שופטים ולעיתים קרובות גם בבקשות של קבוצות אורחות, שלעיתים מגיעות עם סטים חסרים. טעינו אתמול בשיקול הדעת ולכן אנחנו מבקשים סליחה".

את מנהלת הליגה ההתנצלות לא מעניינת, והערב הודיעו לאלופה מהדרום כי בקרוב ינקטו כנגדה צעדים קשים.

במכתב לבעלים של האלופה, אלונה ברקת, כתב יו"ר המנהלת, ארז כלפון: "אני פונה אליך בכדי להביע את האכזבה, התרעומת והצער מהתנהלותכם במשחק אמש - התנהלות אשר ביזתה את הכדורגל הישראלי על אוהדיו הרבים. החלטה תמוהה ולא ברורה הפכה יום חג לפארסה מביכה וביזתה ציבור גדול של אוהדי כדורגל תוך שהיא מסבה נזקים אדירים לכדורגל הישראלי כולו כמו גם לשותפיו ולתדמיתו".

לדברי כלפון: "על אף שמנכ"ל המנהלת, ניקולס לב, התערב באופן אישי בעניין ושוחח עמך מספר דקות לפני המועד הקבוע לפתיחת המשחק בחרתם לפעול כפי שפעלתם וזאת בצורה מודעת ותוך התעלמות מהוראות שופט המשחק אשר החלטותיו הן הקובעות, המחייבות והסופיות".

"לפיכך, בכוונתנו לנקוט בכל הצעדים הדרושים בכדי לוודא שמקרים מעין אלו לא ישנו - לא במועדון הכדורגל הפועל באר שבע ולא בכל מועדון כדורגל אחר החבר במנהלת הליגות לכדורגל. בכלל זאת הנחיתי את הגורמים המשפטיים לפנות אל התובע בדרישה למצות את הדין במקרה חמור זה. צר לי על שאירוע כה חריג מעיב בצורה ניכרת על עשייתך לאורך השנים האחרונות", סיים כלפון את מכתבו.

המכתב החריף והצעדים הקשים שעתידים להינקט כנגד המועדון מבאר שבע ממשיכים את המגמה הירודה בה המועדון האדום נמצא - החל מההדחה המוקדמת מאירופה, דרך התוצאות הרעות בליגה -שתי תוצאות תיקו, נקודה אחת מתוך 6 אפשריות ועד להתנהלות מול שחקנים לאורך הקיץ האחרון.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il