דרעי על שריפת תמונתו:
מבין את מצוקת התושבים, ליבי איתם

שר הפנים בהתייחסות ראשונה לשריפת תמונתו בהפגנת תושבי דרום תל אביב: "אין אבן שיכולתי להרים מבחינה משפטית או אחרת שלא הרמתי".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד באלול תשע"ח

שר הפנים אריה דרעי התייחס אמש (שני) להצתת תמונתו במהלך הפגנה של תושבי דרום תל אביב נגד המסתננים.

בהרמת כוסית של תנועת ש"ס אמר דרעי "מדובר בפרובוקציה זולה. לא נפגעתי מזה. ליבי עם תושבי דרום תל אביב. אני מבין את המצוקה שלהם, הייתי שם במקום כמה פעמים, ומי שלא רואה מה שנעשה שם לא מבין. הרבה מאד מהתומכים ומהמצביעים שלנו נמצאים שם.

''אנחנו לא באים שם כתיירים, לעשות סיבוב וללכת. האנשים הכי קרובים אלינו נמצאים שם. כילד אני זוכר כיצד היה נראה דרום תל אביב לפני כן ואיך הוא נראה היום. כאילו הגעת למדינה אחרת".

הוא סיפר כי מאז שהחל לכהן כשר הפנים, לא חדר לישראל אפילו מסתנן אחד. ''ההיפך, יצאו בכמויות גדולות מאוד. אפילו השנה, שאנחנו בבעיה קשה יצאו אלפים. אין אבן שיכולתי לעשות מבחינה משפטית או אחרת שלא עשיתי. אם מבחינת חוק הפיקדון ועד... לצערי, יש דברים שלא תלויים בנו. לא אנחנו גרמנו למדינות השלישיות לחזור בהן ולהוריד את המתווה שהובלנו.

"יחד עם זאת, אנחנו ממשיכים לעשות לרווחת התושבים כולל תקציבים גדולים שהעברנו בהחלטת ממשלה, תקציבים גדולים מאוד לטובת דרום תל אביב, להתחיל לתת לתושבים שסובלים שם בפעולות יומיומיות. הנציגים שלנו שם בעירייה עושים פעולות יומיומיות ושקטות, לא בפרובוקציות ולא בכותרות, פעולות גשמיות ורוחניות בכל מה שניתן.

"אנחנו באמצע מהלך גדול, אני מקווה שהוא יצלח ונוכל לפתוח דרך המלך בלי צורך בתחנות ביניים", הבהיר דרעי אך לא פירט על איזה מהלך מדובר.