המטרה המוצהרת: לפגוע בישראל

הרשימה המשותפת תקיים שורה של מפגשים עם בכירים באיחוד האירופי במטרה לעורר שם תרעומת ואף פעילות נגד חוק הלאום.

ניצן קידר, בריסל , כ"ד באלול תשע"ח

המטרה המוצהרת: לפגוע בישראל-ערוץ 7
האיחוד האירופי
צילום: אייסטוק

חברי הכנסת של הרשימה המשותפת נפגשים היום (שלישי) עם שורה של בכירים באיחוד האירופי, כולל שרת החוץ פדריקה מוגריני, כשמטרתם המוצהרת היא לייצר לחץ ואולי אף פגיעה בקשרים בין ישראל והאיחוד, על רקע חוק הלאום.

ברשימה רומזים כי יש כוונה לנסות ולהפעיל לחץ באמצעות שיתופי הפעולה הכלכליים בין ישראל והאיחוד האירופי. "חשיבות האיחוד יא בכך שהוא השותף המסחרי הגדול ביותר של מדינת ישראל. בין האיחוד לישראל קיימים הסכמי שיתופי פעולה, לרבות בסחר, במחקר ובתרבות, שמחייבים את שני הצדדים לשמור על זכויות האדם והערכים הדמוקרטיים. הרשימה רואה בחוק הלאום הפרה בוטה של התחייבויות ישראל בפני מוסדות האו"ם ובהסכמים עם האיחוד האירופי", אמרו ברי הכנסת.

במהלך פגישותיהם עם הבכירים באיחוד, יבקשו חברי הרשימה להוציא גינוי קשה מצד האיחוד, על כל מוסדותיו, כלפי חוק הלאום וישראל.

ברשימה דורשים "הכרה במיעוט הלאומי הערבי פלסטיני בישראל, בהתאם להכרזה האירופית להכרה בזכויות מיעוטים. משמעות הכרה זו כי האיחוד האירופי ינהל מגעים ישירים עם ראשי המיעוט הערבי, בעת ניהול מגעים עם מדינת ישראל".

חברי הכנסת הערבים לא מסתפקים בכך. הם מתכוונים לנסות ולשכנע את בכירי האיחוד להכניס את הארגונים 'להבה' ו'כהנא חי' לרשימת ארגוני הטרור האירופית ולמנוע מפעילים בארגונים אלה כניסה למדינות האיחוד האירופי.

מהודעת הרשימה עולה כי היא אינה מסתירה את העובדה שחבריה באים די לעשות דה לגיטימציה לישראל. "הרשימה תקשור בין ההסתה הגזענית של ראש הממשלה ושרים בכירים והאלימות נגד אזרחים ערבים לבין חוק הלאום והכיבוש. האזרחים הערבים הם הגוש היציב ביותר שתומך בפתרון שלום וסיום הכיבוש ולכן ממשלת הימין הקיצונית מקעקעת את זכויות האזרחים הערבים ופועלת להוציא אותם ממעגלי ההשפעה ואף מאיימת לפגוע בהם ובמנהיגיהם".