משטרת ברלין
משטרת ברליןצילום: iStock

דובר משטרת ברלין, מרטין הלווג, סיפר כי בשגרירויות ישראל וארה"ב התקבלו לפני כשבועיים מעטפות ובהן מכתבים שכללו איומים קשים ואבקה לבנה חשודה.

לאחר בדיקה התברר כי האבקה לא הכילה רעל ולא היתה מסוכנת, ומשטרת ברלין פתחה בחקירה בנסיון לאתר את שולחי מכתבי האיום.

זו הפעם השנייה בחודשיים האחרונים בהם נשלחים מכתבים חשודים לשגרירויות ישראל וארה"ב בברלין. גם בחודש יולי האחרון התקבלו בשתי השגרירויות בברלין מכתבים שכללו איומים ואבקה לבנה חשודה, וגם במקרה הזה נמצא כי האבקה לא היתה מסוכנת.

במסגרת הודעת דובר משטרת ברלין מסר הלווג כי המשטרה המקומית הצליחה לעצור אדם החשוד כי הוא עומד מאחורי המעשה, וכי האיש הודה כי גם בתאריך 30 באוגוסט שלח מכתבים ובהם איומים ואבקה לבנה אל שגרירויות ישראל וארה"ב בברלין. כעת מנסים החוקרים לבדוק האם האיש ביצע את המעשה ממניעים אנטישמיים, נסיון להשלטת טרור או כמעשה קונדס.

הלווג סיפר כי האיש נשלח להסתכלות פסיכיאטרית ויתכן כי יאושפז לטיפול פסיכיאטרי בימים הקרובים, מה שמגביר את האפשרות כי הוא לוקה בנפשו.

מכתבי איום שכוללים אבקה לבנה הפכו לאמצעי הפחדה נפוץ מאז שנת 2001, אז התקבלו במשרדיהם של שני סנטורים אמריקאים מכתבים שכללו אבקת אנטרקס רעילה. חמישה אנשים שעובדים במשרדי הסנטורים מצאו אז את מותם כתוצאה מחשיפה לאבקה הרעילה.