ספר חדש: טראמפ הורה לחסל את אסד

בספר נטען כי נשיא ארה"ב נתן את ההוראה בעקבות מתקפה כימית שביצעו כוחות המשטר בסוריה, אך מזכיר ההגנה החליט לא לקדם את הנושא.

ערוץ 7 , כ"ד באלול תשע"ח

ספר חדש: טראמפ הורה לחסל את אסד-ערוץ 7
רצה לחסל? טראמפ
צילום: רויטרס

העיתונאי זוכה פרס פוליצר ואחד מחושפי "פרשת ווטרגייט", בוב וודוורד, צפוי לפרסם בקרוב את ספרו החדש "פחד" המשרטט דיוקן של תקופת נשיאותו של טראמפ, על סמך ראיונות שערך עם גורמי ממשל.

קטעים ראשונים מתוך הספר פורסמו הערב (שלישי) ואחד מהם עוסק בתגובתו של הנשיא למתקפה כימית שביצעו כוחותיו של משטר אסד בסוריה.

על פי הספר, טראמפ קרא בעקבות המתקפה למזכיר ההגנה בממשלו, ג'יימס מאטיס, ואמר לו "בוא נהרוג אותו. בוא ניכנס לשם, ונהרוג הרבה מהם".

מאטיס, כך נטען בספר, הבטיח לנשיא לטפל בעניין אך בפועל לא עשה דבר על מנת לקדם זאת. "אנחנו לא הולכים לטפל בשום דבר מזה. אנחנו נהיה הרבה יותר שקולים", אמר לאחד מעוזריו.

קטעים נוספים מהספר עוסקים בזעזוע של אנשי צוותו של הנשיא שעסקו בנושאים בינלאומיים מבורותו של טראמפ בסוגיות הללו.

באחד המקרים המתוארים בספר הטיל טראמפ ספק בחשיבות של הנוכחות האמריקנית בחצי האי הקוריאני, לנוכח העלויות הגבוהות הכרוכות בכך.

"אנחנו עושים זאת כדי להימנע ממלחמת עולם שלישי", נאלץ להסביר לטרמפ מזכיר ההגנה מאטיס. עוד נטען בספר כי לאחר אותה פגישה אמר מאטיס למקורביו כי "לטראמפ יש יכולת הבנה של ילד בן 10 או 11".