בני בגין נגד איילת שקד: "דברי הבל"

חבר הכנסת מהליכוד לא אהב את נאומה של שרת המשפטים נגד בית המשפט העליון. ''דיבורים גסים מאיימים על יכולתנו לשמר את מסגרת היחד".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ה באלול תשע"ח

בני בגין נגד איילת שקד: "דברי הבל"-ערוץ 7
בני בגין
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חבר הכנסת בני בגין (הליכוד) מתח ביקורת חריפה על דבריה של שרת המשפטים איילת שקד, ולפיהם אם בג''צ יבטל את חוק הלאום ״זו תהיה רעידת אדמה משטרית״.

בגין השתתף באירוע להשקת ספרו החדש של יועז הנדל במרכז מורשת מנחם בגין, ואמר כי דבריה של שקד הם ''דברי הבל, דיבורים גסים שמאיימים על יכולתנו לשמר את מסגרת היחד החיונית, שבה נשמרות זכויות יסוד של אזרחים בישראל. זהירות רבותי: אין כאן עוד שסע כאן- נפערת תהום''.

שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) הגיב לדברים. "ידידי בני בגין, אני אוהב ומעריך אותך, אבל אי אפשר מצד אחד לחגוג את הויכוח והשיח הפתוח, ומצד שני לומר לשרת המשפטים שהיא צריכה להיות בשקט.

''אמרת מילים קצת קשות מדי. יש ויכוח מאוד לגיטימי לגבי הזכות או אי הזכות של בג"ץ לפסול חוקי יסוד, זה אירוע חוקתי שלא התמודדנו מעולם. זה כמו ששופט כדורגל ישרוק פתאום באמצע המשחק ויגיד 'טוב היה פה ברך, המצאתי חוק חדש - מעכשיו יש ברך. השופט צריך לשפוט על פי חוקים שהאסיפה המכוננת מגדירה", אמר בנט.

"הוא יכול לבטל חוקים אם הם סותרים את חוקי היסוד, אבל את חוקי היסוד עצמם? זה מצפן העל! הוא לא יכול לקבוע עקרונות יסוד שלא נגזרים מכוח החוקה. זה מה שאיילת שקד אומרת. אני חושש מאוד מהרגש שהעליון יתחיל לשרוק ברך וכתף - דברים שלא קיימים בחוקים", הוסיף יו"ר הבית היהודי.