רגב: מסי עשה טעות, לא אני

השרה מירי רגב משוכנעת שלא טעתה, לא בעימות מול יולי אדלשטיין על טקס המשואות ולא בפרשיית המשחק מול נבחרת ארגנטינה.

ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ח

מירי רגב
מירי רגב
צילום: משרד התרבות והספורט

שרת התרבות והספורט מירי רגב מבהירה כי היא אינה חוזרת בה מאמירתה על כך שרבין היה מתהפך בקברו אם היה רואה את ההפגנה האחרונה נגד חוק הלאום.

"עומדים בכיכר בלב תל אביב, מנופפים בדגלי אש"ף ואומרים, 'בדם ואש נפדה את פלסטין'. יצחק רבין ממש לא האמין ותמך בדברים האלה", אמרה רגב בראיון לישראל היום שפורסם הבוקר (חמישי).

"אני לא שוכחת למה רבין בקבר, כלומר איך מצא את מותו. אני מגנה כל אלימות באשר היא. השמאל, שלקח חלק בהפגנה הזאת נגד חוק הלאום, חצה קו אדום והוכיח שאיבד כל דרך", הוסיפה השרה.

לדבריה, "לא צריך להוריד את הראש ולהתהלך במסכנוּת כשזאת האמת שלנו. הדרוזים לא ביקשו מעולם דבר ברמה הלאומית. והמוסלמים בישראל, כמו המוסלמים בצרפת, לא אמורים לדרוש זכויות לאומיות".

שרת התרבות מירי רגב התייחסה גם לסערה שפרצה לפני מספר חודשים בעקבות ביטול משחקה של נבחרת ארגנטינה בירושלים ולהאשמות שהוטחו בה סביב הביטול.

לטענתה של רגב, הסיבה לביטול המשחק "לא היתה קיום המשחק בירושלים. הסיבה היתה הטרור. מסי הוא זה שמלכתחילה ביקש להגיע לירושלים. עם כל הכבוד למסי, ויש הרבה כבוד - מסי עשה טעות, אני לא עשיתי טעות. מסי נכנע לטרור, ואני לעולם לא אכנע לטרור".

ביחס לעימות המתוקשר בינה ובין יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין טוענת רגב כי גם במקרה הזה לא היא זו שעשתה את הטעות, "התנהל בינינו ויכוח אחד נוקב - האם רה"מ מוסיף לממלכתיות או גורע ממנה. אני חושבת שיולי הבין מזמן שהוא טעה טעות גדולה כשנלחם שרה"מ לא יהיה חלק מחגיגות ה־70 למדינה. לצערי, האגו של יולי ניהל אותו. האגו גבר על הממלכתיות".