עדויות חוקרי השב"כ בתיק דומא יחשפו?

בימ"ש המחוזי ידון בבקשת העיתון ידיעות אחרונות לפתוח את משפט דומא לציבור, ובמסגרת זו לחשוף את עדויות החוקרים באשר לשיטות החקירה.

ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ח

עדויות חוקרי השב"כ בתיק דומא יחשפו?-ערוץ 7
בית משפחת דוואבשה בדומא בו נרצחו שלושת בני המשפחה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בבית המשפט המחוזי מרכז יפתח הבוקר (חמישי) השלב הבא של משפטם של שני הנאשמים בתכנון וביצוע רצח שלושת בני משפחת דוואבשה בכפר דומא.

בדיון צפויים הצדדים להציג את עמדתם באשר להמשך ניהול המשפט, לאחר סיומו של משפט הזוטא בתיק, בעקבותיו נפסלו כמה מההודאות שמסר הנאשם הבגיר בתיק, עמירם בן אוליאל ומרבית ההודאות שמסר הנאשם הקטין בתיק.

בנוסף ידון בית המשפט בבקשת העיתון ידיעות אחרונות לפתוח את הדלתיים הסגורות במשפט ולאפשר לחשוף את הפרוטוקולים והעדויות ולתת לציבור להיחשף למשפט המתנהל בדלתיים סגורות מהרחק מעיני הציבור.

בסביבתו של בן אוליאל מקווים כי אכן עדויות אנשי השב"כ, שתיארו על דוכן העדים במשך שעות ארוכות כיצד עינו אותו ואת הקטין יחשפו לעיני הציבור "אנו בטוחים שברגע שהציבור יחשף לעדויות כיצד עינו את בן אוליאל אף אחד לא ישאר אדיש. שכולם יקראו איך אנשי השב"כ מתארים בקור רוח כיצד עינו אותם במהלך החקירות, יבינו כולם שלא ניתן להסתמך על הדברים שהנאשמים אמרו שם".

הדיון היום, הינו הדיון הראשון המתקיים כאשר הקטין מגיע ממעצר הבית כאשר הוא משוחרר. את בן אוליאל ייצגו בדיון עו"ד אשר אוחיון ועו"ד יצחק בם, את הקטין ייצגו עו"ד ציון אמיר ועו"ד עדי קידר מארגון חוננו.

שמואל מידד (זנגי), מנכ"ל חוננו, אומר הבוקר כי משפט דומא מזכיר לו את פרשיית מע"צ "משפט דומא היא פרשיית כנופית מע"צ של ימינו. במע"צ אחרי שנים שאנשים ישבו בכלא על לא עוול בכפם, התברר שההודאות והשחזור נלקחו מהם בכוח, והפושעים נשארו בחוץ. במשפט דומא נפסק שההודאות נלקחו בעינויים ונפסלו הודאות רבות של בן אוליאל ושל הקטין, אך לא ברור מדוע בית המשפט עשה הפרדה מלאכותית והתיר להמשיך את המשפט של בן אוליאל על בסיס הודאות שהוצאו בכוח ובעינויים.
נראה שמשפטית גם השופטים הבינו את הבעיה רק שהיה חסר כאן אומץ שעוד יגיע בהמשך, לקבוע שלא ניתן לבסס כלום על ההודאות שהוצאו בעינויים".

"החקירה זוהמה. לא צדק חיפשו אלא הודאות, והתוצאה עגומה. הרוצחים מדומא חופשיים, אולי לעולם לא נוכל לדעת מה קרה באותו לילה בדומא" הוסיף מידד.