הפרקליטות מערערת על העונשים הקלים

ערעור הוגש היום לבית המשפט המחוזי בירושלים בעקבות העונשים הקלים שנגזרו על שני המורשעים בגרימת מותה ברשלנות של סגן הילה בצלאלי.

ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ח

סיגלית בצלאלי עם תמונת בתה
סיגלית בצלאלי עם תמונת בתה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בעיר הודעת ערעור על קולת עונשם של המורשעים בגרימת מותה ברשלנות של סגן הילה בצלאלי ז"ל במהלך החזרות לטקס המשואות בשנת 2012.

המדובר באורן ורשבסקי, מהנדס המבנים שליווה את פרויקט הקמת גשר התאורה בטקס המשואות בהר הרצל בשנת 2012 ויצחק צוקר, אשר שימש כיועץ הבטיחות של הטקס.

השניים הורשעו בעבירת גרם מוות ברשלנות ובשתי עבירות חבלה ברשלנות. בגין עבירות אלה גזר בית משפט השלום בירושלים על ורשבסקי 400 שעות לתועלת הציבור ופיצוי כספי. על צוקר נגזרו ארבעה חודשי מאסר לריצוי בעבודות שירות ופיצוי כספי.

כתב האישום המקורי הוגש נגד שישה נאשמים בגין עבירות גרם מוות ברשלנות וחבלה ברשלנות. ארבעה מבין הנאשמים הם חברת "עיצוב במה" ואנשיה, אשר הודו במיוחס להם במסגרת הסדר, הורשעו ועל שניים מהם נגזרו 6-7 חודשי מאסר בפועל ופיצוי כספי לנפגעי העבירה. שני הנאשמים האחרים : ורשבסקי וצוקר, הורשעו בתום ניהול ההליך בעניינם.

בהודעת הערעור טענה הפרקליטות כי בית משפט השלום גזר על הנאשמים עונש החורג באופן בלתי סביר לקולא מהעונש ההולם את חומרת העבירה אותה ביצעו בשים לב לתוצאותיה.

הפרקליטות טענה, "תוצאות מעשיהם ומידת רשלנותם הגבוהה של המשיבים מחייבים ענישה חמורה יותר, אשר תבטא באופן הולם את חומרת מעשיהם וכן תבטא עקרונות ענישה נוספים של הרתעה מפני התנהלות רשלנית."

בנוסף טענה הפרקליטות בהודעת הערעור, "עניינם של נאשמי עיצוב במה (נאשמים 1-4 בכתב האישום המקורי) ממחיש טענות אלה. מדובר בנאשמים שהרכינו ראשם, הודו במעשיהם, לקחו אחריות עליהם ונשלחו לעונשי מאסר מאחורי סורג ובריח (נאשמים 2, 3 בכתב האישום המקורי). במסגרת גזר דינם קבע בית המשפט הנכבד, כי עונשם סביר וראוי ומצוי בתוככי מתחם הענישה ההולם בנסיבות המקרה.... המשיבים ניהלו את משפטם עד תומו ובהתאם לכך הם אינם זכאים להקלה בדין, אשר שמורה לנאשמים אשר הודו ולקחו אחריות על מעשיהם, על כל המשתמע מכך".