אסון התאומים: הורי ההרוגים הישראלים זוכרים

צבי לוינהר, אביו של שי שנהרג בפיגוע התאומים ב-11.9, ומרים אברהם, אמה של אלונה שהייתה במטוס השני שהתנגש בבנייני התאומים, שוחחו היום (חמישי) עם כתב ערוץ 7 במהלך טקס האזכרה הרשמי לחללי האסון באנדרטת קק"ל בכניסה לירושלים.

לוינהר סיפר, "אחרי ששי גמר את הצבא, סרן בצה"ל, הוא התחתן ונסע עם אשתו ללמוד בארה"ב. שנה לפני הפיגוע הוא הצטרף לאחד ממשרדי הברוקרים הגדולים בניו יורק ועבד בקומות הגבוהות במגדל".

מרים אברהם, סיפרה על הרגעים הראשונים לאחר האסון, "שמענו בטלוויזיה וברדיו אבל לא האמנו שזה שלנו. לא ידענו שזה אצלנו".

לעומתה לוינהר הבין מיד, "כשאמרו שנכנס אווירון בבניין אמרתי לחבר'ה שלא יצחקו כי יש לי שם בן כי זה היה כאילו בדיחה".

אחרי האסון חוותה המשפחה תקופה קשה, "טסנו לארה"ב להיות ביחד עם אשתו והתינוקת שהייתה אז בת חמישה שבועות והיינו שבועיים אבל לא מצאו שום דבר. אחרי זמן מה זיהו חלק מהגופה והבאנו אותה לקבורה בירקונים אבל עוד ארבע פעמים איתרו חלקים מגופתו, אז הבאנו אותו לקבורה ארבע פעמים בישראל".

מרים אמרה כי אין הרבה מידע על מה שהתרחש במטוס לפני שהוא התרסק, "לא יודעים הרבה על מה שהיה במטוס אני יודעת שהם לקחו את כולם אחורה לסוף המטוס וזהו. וזה התרסק במגדל הדרומי".

"יום יום, רגע רגע, אפשר להשתגע מהמחשבה", אומרת מרים אברהם בהתייחסות לכמות ההרוגים העצומה בסדרת הפיגועים.

ההורים השכולים משבחים את מארגני האזכרה. "פשוט מדהים ההנצחה והכבוד לכל הנספים של הפיגועים לא רק הנספים שלנו", אמרה מרים. לוינהר הוסיף, "האסון הוא אישי ומשפחתי אני מרגיש מכובד. הטקס תמיד מרגיש מכובד מושקע. היו חמישה ישראלית אבל השמות של כל הנפגעים כאן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו