המשטרה נגד בית המשפט

במשטרה לא מיישרים קו עם פסיקת בית המשפט אודות מצלמות המהירות וטוענים כי מדובר בהחלטה שגויה.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ח

המשטרה נגד בית המשפט-ערוץ 7
מצלמות תעבורה
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

במשטרה לא מיישרים קו עם פסיקת בית המשפט אודות מצלמות המהירות וטוענים כי ביהמ"ש החליט "מבלי שנבחנו ממצאי הבדיקות המקיפות".

"ביהמ"ש קיבל היום את החלטתו מבלי שנבחנו ממצאי הבדיקות המקיפות, המגיעות לסיומן בימים אלו בטכניון", הגיבו במשטרה.

עוד אמרו במשטרה כי בכוונתם להשלים הבדיקה ולהשיב את המצלמות לפעולה. "הדו"ח בעניין מצלמות המהירות א-3 מצוי בשלבי גיבוש סופיים. לאחר השלמת הדו"ח הסופי, ייבחנו ממצאיו על ידי משטרת ישראל והפרקליטות, וככל שהדו"ח יבטיח את אמינותן הגבוהה של מצלמות א-3, ישובו המצלמות לפעול באופן מלא וימשיכו להיות חלק מסל האמצעים הרחב שנמצא בשימוש המשטרה במשימתה החשובה - להיאבק בקטל בכבישים ולהציל חיים".

"בכוונתנו ללמוד את פסק הדין ולבחון יחד עם פרקליטות המדינה האם יש מקום לערער עליו בפני בית המשפט המחוזי, זאת בין היתר בשים לב לממצאי הדו"ח הסופי לאחר שזה יתקבל".

מוקדם יותר קבע בית המשפט השלום בעכו כי לא ניתן לקבוע אם מצלמות המהירות מסוג 3\א א אמינות וזיכה 21 נהגים שקיבלו קנסות. בכך בוטלו הלכה למעשה הקנסות שהוקפאו לפני כשלושה חודשים בעקבות בדיקת הטכניון.

כזכור, בתום בדיקה של מצלמות המהירות בטכניון, נמצא כי קיים חשש לאי דיוקים. בעקבות כך, הורו בפרקליטות המדינה למשטרה להפסיק להשתמש במצלמות למתן דוחו"ת.