הפעילים עם דבורה גונן
הפעילים עם דבורה גונןצילום: מתניה ארד

תנועת "אם תרצו" החלה היום (ה') את הסמינר האידאולוגי השנתי שלה בסימן חיזוק ההתיישבות הציונית בארץ ישראל.

בסמינר משתתפים עשרות פעילי התנועה המובילים ובראשם ראשי הסניפים באוניברסיטאות ובמכללות מכל הארץ.

הסמינר האידאולוגי של "אם תרצו" הוא חוד החנית בפעילות התנועה לקראת השנה החדשה. בשנים האחרונות הסמינר נדד בין חלקי הארץ השונים והיה בין השאר בנגב, בשומרון, בגולן, בירושלים ובחברון. הפעם הוחלט לחזק את הקשר בין פעילי התנועה למפעל ההתיישבות המשגשג בחבל בנימין.

הסמינר החל בפגישה עם דוברת מועצת בנימין, תמר אסרף, שסיפרה על האתגרים בייצוג מועצה כה משמעותית בהתיישבות לאור תקופה זו.

לאחר השיחה נערך סיור בשילה הקדומה ותצפית מגג הארץ. לאחר טבילה במעיין ביקרו המשתתפים בעין דני ליד הישוב דולב, המקום בו נרצח דני גונן הי''ד לפני כ-3 שנים. לגונן הצטרף לטקס מרגש שנערך במקום עם מפקד חטיבת אפרים אל"מ עידן כ"ץ וכולם יחד חידשו את האנדרטה לזכרו של דני.

אמו של דני, דבורה, הקימה את פורום ''בוחרים בחיים'' של המשפחות השכולות המלווה על ידי תנועת "אם תרצו". דבורה אמרה כי "את דני שלי אני לא יכולה להחזיר. אני אעשה כל כדי למנוע את המשפחה השכולה הבאה".

צילום: מתניה ארד
צילום: מתניה ארד

לאחר מכן, המשיכו המשתתפים לביקור בישוב נווה צוף. את הערב בילו בבית ספר שדה עפרה ושמעו שיחה מפי ד"ר רן ברץ, ראש מערך ההסברה הלאומי לשעבר במשרד ראש הממשלה ומפי יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג.

רכז הפעילים הארצי של התנועה תום ניסני אמר כי הסמינר הוא יריית פתיחה לעשייה הציונית השנתית. לדבריו "מטרתו של הסמינר האידאולוגי היא לתת גב ערכי לפעילות התנועה שיאפשר למובילי 'אם תרצו' לייצר מארג חברתי בו כלל הפעילים פועלים יחד כדי לחזק את הרוח הציונית איש איש במקומו הוא. אנו נמצאים לפני שנת פעילות חדשה והסמינר מהווה אבן דרך משמעותית שתוביל לשנת פעילות אינטנסיבית במהלך השנה".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג אמר כי הוא שואב עידוד רב מצמיחתה והצלחותיה של התנועה בשנה החולפת ומכך שעשרות סטודנטים איכותיים בחרו בתקופת הקיץ לוותר על חופשתם עבור חיזוק אדיאולוגי וציוני.

לדבריו, "תנועת 'אם תרצו' הפכה בשנים האחרונות לרשת ציונית המתרחבת על בסיס קבוע ונמצאת בכל פינה בארץ. בשנים האחרונות הסמינרים של התנועה נערכו בנגב, בירושלים, ביהודה ושומרון ובגולן וכעת התמקדנו בבנימין כדי לחבר את מובילי התנועה לחלק ארץ חשוב זה. המשך ההתיישבות בכל חלקי הארץ היא המפתח לניצחון על כל אויבנו''.