יורם הלוי ורוני אלשיך
יורם הלוי ורוני אלשיךצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ניצב במשטרה הנחשב למועמד מוביל לתפקיד המפכ''ל הבא, מאשים הערב (חמישי) את המפכ''ל רוני אלשיך בטרפוד מועמדותו.

''המפכ''ל רוני אלשיך פועל לטרפד את מועמדותי לתפקיד, במידע מסולף שהוא או אנשיו מפיצים אודותיו", אמר הקצין הבכיר לחדשות 2.

במשטרה דוחים את הטענות של הקצין, ולמרות שבדיווח לא נמסר שמו של הקצין, דוברות המשטרה נקבה בשמו של ניצב יורם הלוי: "המפכ"ל איננו עוסק ברכילויות, לא בתוך הארגון ובוודאי לא מול כלי התקשורת ולא מתכוון לעסוק בכך גם בעתיד, גם מול נסיונות אינספור לגרור את המשטרה לשיח כזה. שיח זה איננו הולם את מערכת הערכים של ספ"כ משטרת ישראל כולו.

''מערכת היחסים בין המפכ"ל ובין ממ"ז ירושלים מקצועית והדוקה ושום ניסיון רכילותי לא יערער אותה. המפכ"ל הוביל רפורמות מרחיקות לכת במשטרת ישראל בשיתוף פעולה מלא של ספ"כ משטרת ישראל, חלקן הלא מבוטל קשורות למחוז ירושלים ולאתגריו בתחומי הלחימה בטרור, הפשיעה, הסדר הציבורי והשירות לאזרח. כך יעשה גם בעתיד", לשון תגובת המשטרה.

אתמול, נזכיר, הודלפה מהמשטרה בדיקת פוליגרף שערך ניצב הלוי לפני כשלושה חודשים, שאיבחנה "בעיה אישית" מלפני שנים רבות, שמאפיינת, לכאורה, פגם התנהלותי. אין בממצאים כדי לפסול באופן אוטומטי את מועמדותו של ניצב הלוי למפכ''ל הבא.

הלוי נחשב למועמד המוביל להחליף את אלשיך, ולצידו במירוץ גם מפקד מחוז תל אביב ניצב דוד ביתן וניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי.

לפני מספר חודשים טענו גורמים בסביבתו של אלשיך כי הלוי מקיים קשרים חשאיים עם ראש הממשלה נתניהו, ואף הציגו תמונה שבה נראים הלוי ונתניהו באירוע הצגת הרוכבים בג'ירו שהתקיים בירושלים בתחילת חודש מאי.

לאחרונה נשמעו טענות ולפיהן אלשיך עצמו הוא שמנהל את המאבק נגד מינויו של מפקד מחוז ירושלים הלוי למפכ''ל הבא, ואף מתדרך עיתונאים נגד הקצין הבכיר.