מוחמד ג'וואד זריף
מוחמד ג'וואד זריףReuters

שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף פרסם היום (שישי) ציוץ חריג בטוויטר שבו בירך בברכת ''שנה טובה'' את היהודים החיים באיראן ואת יהודי העולם כולו.

''אני מאחל לכל בני ארצי היהודים וליהודים ברחבי העולם שנה חדשה ומבורכת, מלאה בשלום ובהרמוניה. ראש השנה שמח'', כתב זריף.

שר החוץ האיראני גם פרסם שתי תמונות מבית כנסת יהודי באיראן.

מוקדם יותר איחל שר החוץ האמריקני מייק פומפדור ״שנה טובה״ ליהודים לרגל ראש השנה. בחשבון הטוויטר שלו צייץ פומפאו ״‏בערב ראש השנה אני מאחל לקהילה היהודית האמריקנית ולחברינו היהודים ברחבי העולם שנה חדשה ומבורכת. שנה טובה״.

איחוליו של פומפאו מצטרפים לאיחולי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אשר שוחח בשבוע שעבר עם רבנים ומנהיגים בקהילה היהודית בארצות הברית, דיבר במילים חמות על העם היהודי ואיחל כתיבה וחתימה טובה ליהודים בכל מקום שהם.

"לרבנים, למנהיגים שנמצאים איתנו על הקו, אני שמח לאחל לכם שנה טובה ומתוקה. אני מאחל לכם שתיכתבו לטובה בספר החיים ושולח את ברכותי החמות לעם היהודי בארה"ב וברחבי העולם לקראת הימים הנוראים", אמר טראמפ.

"המנהגים היהודיים של חשבון נפש, זיכרון וכפרה בתקופה קדושה זו, מחזקים לא רק את הקהילות היהודיות אלא את כל האומה האמריקנית".

הנשיא הוסיף, ''אני מבקש להביע את ההוקרה העמוקה שלי לתרומה המיוחדת של העם היהודי לארצות הברית בפרט ולעולם כולו".

הוא סיפר, "גם הקשר שלי ליהדות הוא אישי. אני אב גאה מאוד לבת יהודייה, איוונקה. גם חתני ג'ארד שאני גאה בו מאוד, ונכדיי - הם יהודים".