"אפשר להגיע להישגים בינלאומיים"

המתעמלת לינוי אשרם עשתה היסטוריה כשהפכה לראשונה שזוכה במדליית כסף בתחרות אישית באליפות העולם. "התקווה הישראלית למדליה אולימפית"

נרי וייס - ערוץ 7 , ב' בתשרי תשע"ט

מירי רגב
מירי רגב
צילום: משרד התרבות והספורט

"בהשקעה נכונה אפשר להביא להישגים רבים בינלאומיים", כך אמר הערב (שלישי) ח"כ יואל רזבוזוב ממפלגת 'יש-עתיד', בהתייחסו לזכייתה של המתעמלת האומנותית לינוי אשרם במדליית הכסף באליפות העולם הנערכת בבולגריה.

אשרם, שרק לפני חודש שברה את השיא העולמי בתרגיל האלות כשהשיגה ציון של 20.65 נקודות בתחרויות ההכנה לאליפות העולם שנערכו במינסק, השיגה הערב עם צאת החג ניקוד דומה בתחרות האישית בתרגיל החישוק, באליפות העולם המתקיימת בבולגריה ובכך הפכה לספורטאית הישראלית הראשונה שזוכה בתחרות זו במדליית כסף.

שרת התרבות והספורט מירי רגב בירכה את אשרם על זכייתה ההיסטורית כשאמרה, "לינוי שלנו מנפצת כל שיא אפשרי והערב, עם כניסתה של שנת תשע"ט, הפכה לינוי למתעמלת הישראלית הראשונה שזוכה במדליית כסף בתחרות האישית באליפות העולם.
מדובר בהישג מרשים כפליים לאחר שהתברגה בפודיום בין צמד האחיות אברינה, הנחשבות למתעמלות הטובות ביותר בעולם כיום, עם תרגיל כמעט מושלם בגמר".

עוד אמרה השרה רגב: "כולנו עוקבים אחר ההישגים המרשימים של לינוי ונפעמים כל פעם מחדש. נראה כאילו אין תחרות בה לינוי לא מסיימת על פודיום המנצחים. לינוי שלנו משתפרת מתחרות לתחרות ובזכות הצוות המקצועי המלווה אותה היא מסומנת כאחת הבטחות הוודאיות שלנו למדליה אולימפית בטוקיו 2020".

אגב, אשרם לא הייתה הספורטאית הישראלית היחידה שהרשימה הערב בתחרות אליפות העולם, כשחברתה לנבחרת, ניקול זליקמן בת ה-17, הגיעה למקום החמישי בגמר החישוק אחרי שהשיגה 19,500 נקודות.

יו"ר שדולת הספורט בכנסת, ח"כ יואל רזבוזוב בירך בעמוד הפייסבוק שלו את אשרם על הזכייה במדליית הכסף באליפות העולם, ואת חברתה הצעירה לנבחרת שכתב:
"ככה מתחילים שנה בספורט הישראלי. לינוי אשרם, בעוד תצוגה מדהימה, השיגה את מה שאף מתעמלת ישראלית לא עשתה קודם לכן - מדליית כסף באליפות העולם. ברכות גם לניקול זליקמן שסיימה במקום החמישי ולכל צוות האימון".

לדברי ח"כ רזבוזוב: "הזכייה של לינוי וההצלחה של זליקמן זו ההוכחה שבהקצאת משאבים נכונה וקטנה יחסית לתקציב המדינה, אפשר להביא את הספורט הישראלי להישגים בינלאומיים. הגיע הזמן לבצע שינוי אמיתי בתקציב הספורט בישראל".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il