הפסד נוסף לנבחרת ישראל בכדורגל

אחרי שפתחה את קמפיין ליגת האומות החדשה עם הפסד בתוצאה 1:0 לאלבניה, הנבחרת הישראלית שוב התבזתה ועדיין לא השיגה שער בעידן הרצוג

נרי וייס - ערוץ 7 , ב' בתשרי תשע"ט

הרצוג. עדיין ללא ניצחון ושער
הרצוג. עדיין ללא ניצחון ושער
צילום: פלאש 90

כבר שנים ארוכות שנבחרת הכדורגל של ישראל לא מביאה כבוד וגאווה לאוהדיה הרבים. למעשה, הפעם האחרונה שעוד היוותה עניין הייתה לפני חמש שנים - עת אימן אותה אברהם גרנט.

אמנם גם אז הנבחרת לא הביאה הישגים ולא העפילה לטורניר המונדיאל, אך תוצאות תיקו מרשימות על נבחרות כמו צרפת ושוויץ הביאו כבוד גדול וגאווה שתורגמה גם בכמות האוהדים ביציעים.

בין לבין הצליחה הנבחרת של גרנט לנצח גם יריבה בדמותה של נבחרת צפון אירלנד, אז נבחרת קטנה אך כזו שהיוותה יריב גדול לישראלים. חמש שנים עברו ובעוד הצפון אירים השתדרגו והתברגו במעלה צמרת הכדורגל האירופית, הנבחרת הישראלית רק הלכה והתדרדרה.

הערב (שלישי), ארבעה ימים אחרי ההפסד 1:0 באלבניה במשחק הפתיחה של ליגת האומות ושל קדנציית האימון של אנדי הרצוג, התארחה נבחרת ישראל בבלפסט למשחק ידידות מול צפון אירלנד שהגישה את הנקמה קרה וכואבת.

הנבחרת הישראלית קיוותה לנצל את משחק הידידות בכדי להתכונן טוב למשחק הביתי מול סקוטלנד בחודש הבא, ולהתעודד עם שער ראשון מזה זמן רב, אך גם זה לא עלה בידה.

על אף מערך שלושת הבלמים של המאמן האוסטרי החדש, הרצוג, נבחרת ישראל גילתה יכולת רעה מאוד בהגנה ואיפשרה לאירים לכבוש בקלילות שלושה שערים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il